Wpis z mikrobloga

@knysha: bo chcialme sie dopytac, jak to z tym przelocznikiem swiatla, nie mowie ze z tym adruino, bo tam sie zaprogramuje itp, ale zeby nie kuc sciany itp i zeby to w miare wygladalo :) od strony technicznej
@Helier: no ja bym chcial np takie cos, ze w pokoju mowie swiatlo czy tam wlacz swiatlo i sie zapala, no i ewnetualnie tak samo z lampka, mowie lampka i sie wlacza, raczej nic bardziej skomplikowanego na poczatek, wiadomo jakis mikrofon tez bym potrzebowal w zestawie :) ewentualnie podlaczyc do kompa nie wiem czy sie da i wtedy nasluch z mikrofonu w lapku? a o inne rzeczy to bym sie potem
@Helier: ale czy nie potrzebuje jakis olbrzymich umijejetnosci, typu lutowanie i innych takich sprzetow na sam poczatek, albo nie za duzo i hmm wiadomo, programowanie, moze troche znajdzie sie w necie, albo tyle to sie samemu cos prostego dopisze :)
@porque: Do zabawy z oświetleniem to chyba będziesz potrzebował dodatkowo Relay Shield. Umiejętność lutowania jak najbardziej przydatna, warto mieć chociaż jakąś najtańszą lutownicę kolbową. Co do programowania, algorytmy nie są jakoś bardzo skomplikowane i jest dużo bibliotek, jak znasz chociaż podstawy C to nie będziesz miał żadnych problemów.
@Helier: tak jak mowisz, mysle ze z programowaniem, nie bedzie az takich problemow, ale widze ze to sa dosc drogie interesy bym potrzebowal ze 100 euro na start na to wydac, a obawa, ze nic nie wyjdzie lub pojdzie w bloto, dosc duza :D

Ale moze w nastepnym miesiacu zaszaleje, zobaczymy jak to sie ulozy :)

bo lutownicy tez nie mam :( tutaj przy sobie akurat :( no i niczego nie
@Helier: a tak inne pytanie, by mogło tak być ze takim adurino czy jak to sie zwie, będzie mój laptop, wiadomo sterowanie głosowe w kompie, to nawet już są programy i tylko dopisać taki co by światłem sterowal i przez usb by jakoś to tam wychodziły kable do przelacznika czy jakoś tak, i by tez dało radę myśle z światłem i tym podobnym?
@porque: Tzn ja sobie to bardziej wyobrażam na zasadzie klaśnięcia. Arduino i na nim odpowiednie biblioteki z obsługą dźwięku, do arduino podłączony jakiś mikrofon i np. Lampa podłączona do tego Relay Shield. Nie wiem jak mógłby wyglądać kod, który wyłapywałby odpowiednie częstotliwości z mikrofonu i zamykał/otwierał obwód, ale chyba tak to powinno działać.
@Helier: klasniecie, tez by moglo byc :) jestem elastyczny i chyba by mi lepiej pasowalo :) ale nie wiem, kiedys trzeba bedzie wszystko na spokojnie w necie oblukac i zobaczyc :) bo wiadomo, jakby mi to wyszlo, to potem bym pewnie zalapal bakcylka na rozbudowe jego umiejetnosci i oprocz swiatala, pewnie jeszcze inne rzeczy, typu czujniki i inne, i potem ich reakcje :)
@Helier: hmmmm widzialem to :D ale nie chce mi sie, nie mam czasu :D na takie zabawy :D ale moze kiedys, na razie to fundusze na to bym musial odlozyc i cos przemyslec, co lepiej i co chce i czego potrzebuje :P :) ale w tym miesiacu juz mam inne plany :)