Wpis z mikrobloga

WER Warszawa to wrzód na dupie Poczty Polskiej.

Gdyby nie ich trzymanie paczek po 12-48h świat byłby piękniejszy.

I nie mówię tylko o przesyłkach zagranicznych, również o krajowych. Czekam teraz na jedną, Paczka48, leży tam od 18h - a tak to już dzisiaj miałbym ją w rękach.

Inne WERy jakoś spokojnie się wyrabiają, a oni nie dają rady. Wiem, że mają najwięcej paczek że wszystkich, ale do tego można zatrudnić ludzi, zrestrukturyzować obecną kadrę, wprowadzić nowe systemy, itd., itd.

#tracking #pocztapolska
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@kulisz: nie zależy mi na czasie, nie ja wybierałem - darmowa dostawa w aukcji.

Stwierdzam po prostu fakt, że to oni się nie wyrabiają i jestem więcej niż pewien, że więcej osób ma podobną teorię.
  • Odpowiedz
  • 0
@kulisz: czy Ty rozumiesz co chcę przekazać?

Chodzi o to, że oni się nie wyrabiają i chodzi o różne przesyłki - 24, 48, priorytetowe i wiele innych.

Tutaj podałem przykład, bo jest aktualny, ale po wielu paczkach z wielu poprzednich tygodni stwierdzam, że to wyłącznie ich wina.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: Widzisz, na moim przykładzie to oni się wyrabiają bo Paczki24/48 otrzymuję w deklarowanym terminie. Tak samo na listy polecone nie czekam dłużej niż 48h.

Fakt lata temu był problem, że polecone szły nawet tydzień nieraz ale mniej więcej od dwóch lat dostaję wszystko szybko i sprawnie i jedynie do czego mogę się przyczepić do awizo wrzucanych do skrzynek.
  • Odpowiedz
ale do tego można zatrudnić ludzi, zrestrukturyzować obecną kadrę, wprowadzić nowe systemy, itd., itd.


@WatchYourBack: zatrudnić ludzi - łatwiej powiedzieć, gorzej wykonać i przy okazji dać im zadowalającą pensję. PP nie może przyjmować sobie ludzi ot tak o jak prywaciarz bo akurat teraz potrzebują. Wprowadzić nowe systemy? Nie wiem co masz tu dokładnie na myśli, bo sama pracując na poczcie nie mam pojęcia jaki nowy system mogliby wprowadzić/wymyślić dot. pracy ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ilovestripes: to nie jest tak, że jestem bardzo roszczeniowy pod tym względem i oczekuję żeby paczka została załadowana w samochód i tym samym samochodem przywieziona bezpośrednio do mnie.

Po prostu jak Wwa trzyma paczki nawet do 2 dni (a tak bywa) to trochę się boję co będzie przed świętami.

Nie znam pracy Poczty od środka, uważam, że i tak jest o wiele lepiej niż kiedyś, ale momentami to nadal nie to.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: to trzymanie paczek wynika wg mnie właśnie z tego powodu, że jest za dużo paczek, a za mało pracowników i nie tylko warszawski WER ma problemy z ogarnięciem ogromu przesyłek w okolicach świąt :) do tego dochodzi sprawa, że jest konkretny harmonogram kiedy co przyjeżdża/odjeżdża i jak nie zdążą z materiałem to pewna część zostaje i jedzie dopiero następnym kursem - kiedy on jest zależy już od danej organizacji WERów.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: to bardzo dobrze :) ale akurat jest duża różnica pomiędzy pracownikami na urzędach pocztowych, a na rozdzielniach (na jednej z nich pracuję).

Poza tym, że pracuję w tej firmie to nigdy akurat nie miałam powodów żeby na nią narzekać, serio, nigdy :) ale wiem, że inni mają za sobą nieprzyjemne sytuacje z nią związane.
  • Odpowiedz