Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku zaczalem sie uczyc HTML5 i CSS3:D Fajna rzecz :) Kodze sobie w netbeans, ktory wydaje sie przyjeny :D a to moje pierwsze dzieło http://www.htm5css.24tm.pl/company/ Jestem dumny aczkolwiek design troche zerznalem, z pewnej znanej strony bo sam nie mialem pomyslu :D Od jutra chyba biore sie za bootstrap podobno szybciej wszystko idzie i jest responsywne :) Ostatni raz jak zrobilem strone to chyba 12lat temu w MS FrontPage :D

#webdev #tylkohtml #chwalesie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cripex: U mnie wyglada wszystko ok, ale ok to byla taka testowa zabawa aczkolwiek zeszlo mi ze 3 godziny :D

@Kulavvy: no w sumie fakt, na razie skilla mam tylko z codeacademy i to co wyczytalem na w3schools :)

@jurny_juhas: Masz moze jakies ciekawe materialy o tym? Dopiero zaczynam googlowac, bo nie wime jak sie niego zabrac nawet :)
  • Odpowiedz
@matiit: Mi sie wydaje czy ogarniecie tego githuba jest takie trudne? Wrzucalem juz jeden kod z C# bo przed wakacjami tez zaczalem sie uczyc tego jezyka. To boksowalem sie chyba z pol godziny. Niby wyslalem, ale teraz juz bym tego nie powtorzyl :D
  • Odpowiedz
@wojtek656: elementow o danej klasie mozesz miec wiele, a elementow o danym id mozesz miec tylko 1.

Czyli np. jesli na stronie masz tylko jedno menu - to element z menu moze byc oznaczony jako id. A elementow menu jest wiele, wiec fajnie jakby kazdy mial klase np. menu-element. To tak w skrocie.
  • Odpowiedz
@matiit: no tak to wiem. ale jak to sie ma w praktyce? bo jesli zrobie class i id to wlasciwie bez roznicy. Czy tylko chodzi oto ze jak jakis pro webmaster zajrzy w kod i zobaczy ze uzywam class zamiast id to powie ALE NOOB
  • Odpowiedz
@wojtek656: No w wyswietleniu nie ma. Ale tu chodzi bardziej o semantyke. Na takim przykladzie jaki podales (twoja stronka) nie ma za bardzo na czym objasniac bo tak naprawde tu nie ma roznicy ;) kurde, nie umiem sie poprawnie tu wyslowic..
  • Odpowiedz
  • 2
@wojtek656: @matiit: chodzi o zasadę DRY programowania. Wykorzystując id wiazesz kod z tym jednym fragmentem, co jest bee, bo w innym projekcie będzie trudno użyć lub przy dalszym rozwoju rozwoju. Id do rzeczy które na pewno wiesz, że będzie tylko jedna. Na przykład sekcja "authors", bo nigdy nie dodasz do strony dwa razy listy z autorami projektu. To straci wtedy sens.
  • Odpowiedz