Wpis z mikrobloga

Dlaczego siatkówka nie jest sportem narodowym mimo zwycięstw, a piłka nożna jest?

A przypomnij sobie, w co grasz z kolegami od dzieciństwa. W siatkówkę? Czy może kopaliście gałę gdzie tylko się dało, nawet gdy nie było boiska ani bramek. Czemu potrafisz wymienić dziesiątki piłkarzy, a siatkarzy może z kilku?

Siatkówka jest najzwyczajniej w świecie nudna i nieciekawa.

#niepopularnaopinia #amozepopularna
  • 12
  • Odpowiedz
@lordgrievous: Przy każdych mistrzach to samo. A czemu nie hokej? Bo tak, bo takie są uwarunkowania kulturowe.

Ja zapytam czemu piłka nożna nie jest sportem narodowym USA.

Czemu piłka nożna nie jest sportem narodowym USA?
  • Odpowiedz
Siatkówka jest najzwyczajniej w świecie nudna i nieciekawa.


@lordgrievous: Nie interesuję się zbytnio sportem, ale to na siatkówkę jeszcze da się z przyjemnością popatrzyć, tak samo na ręczną. Nożna jest nudna.
  • Odpowiedz
@lordgrievous: ja gralem tez w siatkowke. Sznurek się prowadziło od trzepaka do okna i była siatka. Nie wiem skąd ten hejt fanów piłki nożnej na siatke. Dupka boli, że kopacze nic potrafią?
  • Odpowiedz
@Serdel: Fakt, mogłem doprecyzować. Nie chodzi mi o pieniądze, a usilne kierowanie uwagi ludzi tam, gdzie ktoś wygrywa. "Hurr durr interesujecie się nożną, a w siatkówce takie sukcesy!"
  • Odpowiedz
@lordgrievous: Czyli media mają mówić "Hurr durr interesujecie się siatkówką, a w piłce tak dupy dają!" ? Chyba szukasz na siłę jakiegoś problemu. Fajny sport, niedofinansowany tak jak nożna, a mimo to wygrywamy. Tym lepiej. Przecież nikt Cię nie zmusza do oglądania 0o
  • Odpowiedz
@MonsterNajleprzy: Nie twierdzę, że trzeba więcej. Twierdzę, że siatka dostaje mniej niż piłka więc nie można powiedzieć " Haa jakby piłka nożna była finansowana tak jak siatka to też byśmy wygrywali!". To jak się mają kluby, nijak ma się do finansowania przez państwo. Chodziło mi raczej o transmisje w TVP, reprezentacje, promocję, marketing i tym podobne sprawy.
  • Odpowiedz