Wpis z mikrobloga

@qubeq: nie wiem... od lat usiłuję się oduczyć polskiego akcentu w języku angielskim, i jak słyszę taki marny to mam ochotę wyłączyć, bo slysze to czego tak starałem się oduczyć

tu mejk pipul, dej ar sad, destrojd baj hitler

no masakra.... :(
@animuss: To akurat prawda, zarabia trochę na tym, a w jakimś wywiadzie mówił, że nie jest tak, że kręci non stop, więc ma czas, żeby np. pójść na dobry kurs angielskiego, bo jak widać może mu się przydać.
@qubeq: @Little_Juice: nie chodzi o to co jest normalne. Wyobraź sobie że uczysz się intensywnie prawidłowej wymowy i akcentu, a tu nagle dostajesz coś od czegos tak bardzo chciałeś uciec.

Prawda jest taka że rodaków bez problemu po akcencie się pozna, wiadomo kogo unikać :(
@animuss: tylko Polacy mają problem z akcentem, obcokrajowcom to nie przeszkadza, myślisz, że np Rosjan, czy Hiszpan obchodzi to, że nie mówią z akcentem? Zresztą z różnych rejonów ludzie mówią inaczej, posłuchaj sobie kogoś z Londynu, a potem z np. Birmingham, już nie mówiąc o Irlandczykach. Powinniśmy być dumni z tego jaki mamy akcent bo to część tego kim jesteśmy, a takie gadanie że "polaczkowy akcent" to zwykłe cebulactwo.
nie wstydzę się tego, że jestem Polakiem.


@Little_Juice: ale co ma wstyd do tego? jak coś robić to robić to dobrze, warto popracować nad akcentem.

@Schwarzenberger: wiadomo że każdy musi się akcentu nauczyć, co nie znaczy że trzeba równać w dół i mówić po angielsku z polskim akcentem, bo inne nacje też kaleczą.