Wpis z mikrobloga

Przygody Thora

Wtedy rzekł Ganglere: czy Thor nigdy nie znalazł czegoś tak silnego i potężnego, że to było lepsze od niego bądź w sile lub w czarnej magii? Har odpowiedział: Wiem, że niewielu ludzi, jest w stanie to powiedzieć, ale bywał on często w ciężkich tarapatach. Ale choć nie było rzeczy tak potężnej i silnej, że Thor nie był w stanie odnieść zwycięstwa, są takie, o których nie powinno się wypowiedać; istnieje wiele dowodów, które wszyscy muszą zaakceptować, że Thor jest najpotężniejszy.

Potem powiedział Ganglere: Wydaje mi się, że muszę teraz poprosić o coś, o czym nikt nie może opowiedzieć. Powiedział Jafnhar: Słyszeliśmy, opowiadają o przygodach, które wydają się nam niewiarygodne, ale tu siedzi jeden w pobliżu będący w stanie opowiedzieć prawdziwe opowieści, i może uważasz, że nie będzie kłamać po raz pierwszy ktoś, kto nigdy nie skłamał przedtem? Potem powiedział Ganglere: będę tu stać i słuchać, aby sprawdzić, czy odpowiedź mnie zadowoli. Ale jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie deklaruję Ci, że zostaniesz pokonany. Następnie odpowiedział Thride: Jest oczywiste, i to jest związane z wiedzą, choć nie wydaje mi się byśmy byli godni tego słuchać.Początek tej przygody jest taki, że Thor udał się w podróż jego rydwanem zaprzeżonym w kozły, a wraz z nim udał się As, którego zwaną Loke. Wieczorem dotarli do domu wieśniaka i tam zanocowali. W godzinach wieczornych Thor wziął swoje kozły i zabił je, po czym miał je obedrzeć ze skóry i przyżądzić w kotle. Gdy mięso się ugotowało, Thor i jego towarzysz usiadł do kolacji. Thor zaprosił też, do jedzenia z nimi, wieśniaka, jego żonę i ich dzieci, syna o imieniu Thjalfe i córkę o imieniu Roskva. Następnie Thor rozłożył kozie skórki z dala od kominka, i zażądała od wieśniaka i jego rodziny, aby rzucić kości na nie. Thjalfe, syn chłopa, otrzymał udo jednej z kóz, które łamał na kawałki nożem, aby dostać do szpiku, Thor pozostał tam na noc. Rano, tuż przed świtem, wstał, ubrał się, wziął młotek Mjolnir, podniósł go i poświęcił kozie skóry. Wtedy powstały kozy, ale jedna z nich utykając na jedną z tylnych łap. Gdy Thor zobaczył to powiedział, że zapewne chłop lub jeden z jego rodziny nie zdejmowali umiejętnie mięsa z kości kozła, bo zauważył, że udo zostało złamane. I tu historia mogła by się skończyć. Trzeba jednak zrozumieć, jak bardzo przeraził się wieśniak, kiedy zobaczył jak Thor gniewnie zmarszczył brwi, które niomal opadły na oczy. Ale kiedy spojrzał mu w oczy upadł na kolana na widok ich spokoju. Thor chwycił swój młot tak mocno, aż kostki jego dłoni zbielały. Jak można się spodziewać, chłop i cała jego rodzina zaczęła płakałać głośno i wzywać do zachowania spokoju, oferując w zamian jako przebłaganie wszystko, co posiadali. Thor, kiedy to zobaczył, ten strach... gniew go opuścił. A uspokoiwszy się wziął za okup chłopskie dzieci, Thjalfe i Roskva. Stały się one jego sługami, i zawsze towarzyszy mu od tego czasu.

#ciekawostki #wikingowie #norse

c.d.n.

Jofiel - Przygody Thora



Wtedy rzekł Ganglere: czy Thor nigdy nie znalazł czegoś ta...

źródło: comment_iYAuu6GUIEDh0SpQnudgvJQfrgzgG5C1.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jofiel:

Przyjacielu, nke zwyklam instruowac ludzi jak maja postepowac, ale dam ci rade!

Poswiecaj swoim przyjaciolom tyle samo uwagi.

Ktorys twoj przyjaciel moze byc zawiedziony, ze opowiadasz innym tylko o przygodach tego drugiego.
  • Odpowiedz