Wpis z mikrobloga

#audioboners

Wczesniej bylo tak.... 5m kabla (niebieski na zdjeciu)

Klik

teraz jest tak

Klik

Brak kabli, dzwiek idzie przez Wi-Fi DLNA /Airplay

Urzadzenie kosztowalo 179 zl. Plusy: oczywiscie to brak kabli, dobra jakosc dzwieku, o dziwio dziala to tez jako wzmacniacz/transmiter sygnalu wiec o dodatkowy punkt dostepu/rozszerzenie zasiegu Wi-Fi w domu jest mile widziane, maly rozmiar oraz latwa konfiguracja. Podlanczasz, ustawisza i dziala - mozesz sie cieszyc brakiem kabli w domu. Zasieg sie rozszerza ze wzgledu na 2 punkt dostepu. Tak spokojnie caly dom + kawalek poza - wiadomo Wi-Fi :)

Minusy: Dodatkowa aplikacja w laptopie oraz na telefonie (server/client) (dodatkowo w androidzie trzeba miec Roota + przynajmniej apki ktore Ja sprawdzalem potrzebowaly tego wiec nie wiem jak sie ma sprawa z non-root), co najmniej 50ms opoznienia (czasami dluzej czasami krocej zalezy - podalem srednia) - ktore jednak troszke przeszkadza czasami. Airfoil czasami jednak gubi zasieg i trzeba polaczyc sie spowrotem - na szczescie trwa to 1-2sek i jest ok.

Dodatkowy minus: W Airfoil trzeba wbyrac co ma transmitowac (moze ktos zna jakas apke ktora potrafi wszystko puszczac bez wybierania programu?) i podczas sluchania muzyki na Aimp trzeba sie przeczlaczyc na Chrome zeby uslyszec dzwiek np. z youtube.

Wyglada to tak - klik

Jak widac jest troszke minusow/niedogodnosci a cena AirPlay tez nie jest mala 179zl ale mimo wszystko to urzadzenie teraz jest punktem domowej rozrywki i wszystko moze sie podlaczyc do glosnikow co ma Wi-Fi. Dla Mnie bomba :)
NaxZST - #audioboners



Wczesniej bylo tak.... 5m kabla (niebieski na zdjeciu)



Kl...

źródło: comment_HElIG2Ep7tMwvKGGJYuexAVI5v7Y83Ex.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@NaxZST: Normalnie nnapisałbym, że lepiej byłoby to załatwić przez MiraCast, ale z tym to jest istna mordęga i zrywanie obrazu i dźwięku :D (chociaż w teorii fajnie się łączy i obraz przesyła z niewielkim opóźnieniem w stosunku do Intel WiDi).
  • Odpowiedz
@NaxZST: Są na własnym wymyślnym oprogramowaniu. Ja sprawdzałem ten: http://allegro.pl/onyx-midia-streamit-hdmi-i4615035268.html

Ogóle wrażenia bardzo dobre - obraz i dźwięk jest. Sam telefon czy laptop też bez problemu wykrywał urządzenie i się podłączał. Tragedia zaczęła się jednak później - za duże zakłócenia albo cholera wie co powodowały, że obraz szatkował, dźwięk wyprzedzał obraz i również przerywał w trybie Miracast. Na DLNA działało wszystko bezproblemowo, jednak takie urządzenie dla mnie bezsensowne, bo chciałem mieć bezprzewodowe przesyłanie obrazu real-time bez żadnych kombinacji czy instalowania oprogramowania.

DLNA zawsze kojarzyło mi się z problemami - jak przesłać film z napisami, jak użyć tego jak zewnętrzne źródło dźwięku bez żadnych kombinacji i instalowania 50 aplikacji do obsługi. Miracast wydawało się tak czystym rozwiązaniem jak Bluetooth - podłączasz i
  • Odpowiedz