Wpis z mikrobloga

@PoProstuMichal: protip, smar i brud świetnie schodzi środkiem z Lidla "multipłyn przeciw tłuszczowi" (pomarańczowa butelka ze spryskiwaczem), imho lepiej czyści od benzyny ekstrakcyjnej. Tylko łańcuch po myciu w tym specyfiku przepłukuje w benzynie (żeby usunąć wodę, coby łańcuch nie rdzewiał).
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Polecam ropę. Benzyna wysycha. Ropa świetnie konserwuje i czysci a zarazem nie wysycha. Ściągacz do lancucha -> łańcuch zostawiamy w pojemniczku z ropa -> pare minut to sie rozpuszcza -> następnie czyścimy szmatka -> zakładamy i smarujemy. Resztę części można pędzelkiem przejechać i szmatka wyczyscic i będzie tez świetny efekt. Polecam. Roman. Z polski
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Po benzynie też musisz, zeby to zo zostało zetrzeć. @zielony917: Włąśnie dlatego że benzyna wysycha jest lepsza, jak używasz potem np smaru teflonowego do łąńcucha to nie chcesz, żeby zostały ci na nim resztki produktów parafinopochodnych
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Dzisiaj jak zobaczyłem cenę benzyny ekstrakcyjnej w sklepie (ponad 8 zł za pół litra) to zrobiłem w tył zwrot, wycieczka na Orlen, kanisterek 5 litrów (25 zł) i 5 litrów benzyny (26 zł) i będę miał spokój na rok. Łańcuch umyty i pięknie się błyszczy.
  • Odpowiedz
@Diabl0: @PoProstuMichal: ja też używam czasami zwykłą benzynę. Ale od jakiegoś czasu już jedynie do szejkowania łańcucha, poza tym staram się nie używać, bo benzyna wypala trawę na podwórku :-) czasami kupuję taki płyn do mycia silników w motoryzacyjnym, ale muszę spróbować też tego z lidla
  • Odpowiedz