Wpis z mikrobloga

#elektronika Jak najdokładniej mierzyć czas na atmedze? Chodzi mi i czasy rzędu milisekund. Jakieś RTC? Czy sam kwarc? Próbowałem kwarc to jego taktowanie sporo odbiegało od podanego. Napisałem sobie program na kompie ze stoperami i porównywałem a potem kalibrowałem timer ale nie wiem czy to jest najlepsze wyjscie
  • 27
@RolnikSamWdolinie: ale jakiego krawca ożyłeś i czy dobrze ustawiłeś rejestry? masz oscyloskop do dyspozycji? W tedy łatwo ocenić czy coś złe zrobiłeś, bo takie porównywanie pomiędzy kompem i układem to zbyt dokładne nei będzie
@srgs: Robiłem to juz jakis czas temu wiec wszystkiego dokładnie nie pamietam. Chyba jakis zwykły 16MHz. Rejestry były dobrze ustawione na zewnetrzny oscylator powyzej 8MHz. Nie posiadam oscyloskopu niestety :/ Wysylalem co sekunde sygnal przez uart do kompa i w ten sposob porównywałem.
@Nabre: Podłączenie miałem właśnie takie tylko zegar inaczej konfigurowałem - timer1 = timer. I zwykle jechałem na timer0 albo 1. Prawdopodobnie zastosuje ten rtc bo nie jest drogi a fajną dokładność ma. Jak podłącze wyjście zegara 32k pod T0 to będzie ok?