Wpis z mikrobloga

Miraski, pytanie do tych co są na bieżąco w kwestii telefonów. Szukam czegoś z bebechami jak np Nexus 4, ale z mniejszym ekranem. Powiedzmy 4 cale byłyby optymalne. Raczej andek, chyba, że ktoś mnie przekona, że wszystkie usługi google świetnie działają na WP. Fanbojom z obu stron z góry dziękuję ;) Kwota: ~ 1 000 złych.

#android #windowsphone #telefony
  • 27
  • Odpowiedz
@rajet: Jeśli chcesz używać usług od Google to nie bierz WP. Chyba, że wystarcza Ci mail, google drive i youtube. Do tego wszystko jest i działa w porządku. Jeśli chodzi o 4 cale to będzie ciężko, bardziej 4,5". Najmniejszy z WP wart uwagi to 820.
  • Odpowiedz
@Bobas: to co wymieniłeś + kalendarz (ważne wygodne i szybkie przeglądanie terminów nawet rok do przodu, to samo z dodawaniem terminów), kontakty i mapy. 4,5 to prawie nexus 4. Chcę jednak coś mniejszego.
  • Odpowiedz
@rajet: Nie wiem jak kalendarz, ale dlaczego mapy googla są niezbędne? Nokia ma swoje aplikacje: Here Maps i Here Drive (mapy + nawigacja), dostępne offline i cieszące się znakomitą opinią.

Co do kalendarza to systemowy można połączyć z kalendarzem googla, ale nie umiem odpowiedzieć na pytanie jak sprawnie i wygodnie to wygląda. Możesz rozejrzeć się po sieci albo zadać oddzielne pytanie odnośnie kalendarza.
  • Odpowiedz
@venomik: odnośnie map - nie znam po prostu tych z nokii, a googlowskie działają w miarę ok. A więc chodzi po prostu o darmowy dostęp do dobrych map, źle sprawę ująłem.

Wolałbym propozycje modeli abym mógł porównać i pomyśleć :)
  • Odpowiedz
@rajet: Jeśli 4.3 cala to dla Ciebie za wiele to nie zostaje dużo Nokii. Są budżetowe 520 i 620. Mają 4 cale, ale nie kosztują nawet połowy Twojego budżetu, bo to niskie modele.

Może gdzieś dorwiesz 525, ona ma więcej ramu, ale ekran 3.8.

Jest jeszcze 530 z ekranem 4 cale, ale to poprawiona wersja 520 i wciąż chyba z niższej półki od tego czego szukasz.

IMO najlepszą opcja byłaby
  • Odpowiedz