Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem ciut bawić się D. Język wydaje się fantastyczny. Najpierw napisałem prostą appkę do pracy, teraz coś, czego od dawna mi brakowało (albo nie umiałem znaleźć): online formatowarkę kodu C++. Wszystko w D (ze wsparciem vibe.d).

Póki co, muszę stwierdzić, ƶe o ile język jest super, tak jak społeczność, to dokumentacja... odbiega od tego do czego przyzwyczaił mnie Qt, msdn, czy ruby.

Kod: https://github.com/KrzaQ/cppformat (nie ma tego wiele, to jest wrapper dla

clang-format
)

  • 7
@Rev: Panie, ƶebym ja był w stanie w rozsądnym czasie napisać formatowarkę kodu C++... ;) Poza tym, nie widziałem jeszcze czegoś takiego dostępnego online, a właśnie tego mi brakowało - zawsze to mniej roboty niƶ przeklejać do notepada, otwierać konsolę i odpalać clang-format, a potem zbierać wyniki z innego pliku.
@KrzaQ2: Ale to by było jakieś ciekawe zastosowanie nowego języka programowania, a nie kilka linijek hello worldu.

ps. za każdym razem jak widzę komentarze ze starym kodem w repo to zastanawiam się czy ktoś nie wie, że jedną z najważniejszych funkcji repozytoriów jest to, że jest łatwy dostęp do historii.
@KrzaQ2: Przecież to jest proste! Piszesz "iiiffff" i tak dalej!


A na serio - jak się bawić to dlaczego w D? To ma w ogóle jakąkolwiek przyszłość?
@Rev: Pewnie, ƶe by było ciekawe. Ale gdybym chciał pisać własny parser to na pewno nie wybrałbym na początek C++ ;) Sam wiesz dlaczego. A i w tych kilku linijkach moƶna doszukać się ciekawych rozwiązań (np. szablony stron wykonywane w czasie kompilacji).

ad. komenty: heh. Widzę, ƶe dwie linijki mi umknęły.

A Alexandrescu siedzi w Facebooku, nie w Google i tam forsuje D ;)

@vipe:

jak się bawić to dlaczego
Bardzo zgrabnie kod wyglada - niektore featury D trafiaja do C++ - chociazby auto, w C++17 maja (w koncu!) byc moduly i koncepty. Inne wygladaly fajnie na poczatku (makra) ale w C++ masz ulepszone templaty i constexpr obecnie.