Wpis z mikrobloga

Mirki poważny problem: mam Lapka Lenovo b575e (straszny szajs nie polecam pomimo, że kosztował tylko 999zł),

w którym mam tylko 2gb ram ddr3 (samsung 12800) i ten komputer zamula i to strasznie na widnowsie xp !. Sprawdziłem

i zobaczyłem, że youtube itp strasznie zżerają ram i to najprawdodpobniej dlatego komp zamula. Postanowiłem więc

zakupić ram z tej aukcji: http://allegro.pl/pamiec-ram-4gb-ddr3-samsung-1333mhz-pc10600-nowe-i4468361137.html

i po włożeniu kości z tej aukcji, komp w ogóle nie startuje (czarny ekran!), a w specyfikacji lapka info, że dokładnie

obsługuje 4gb 1333mhz. Proszę o info dlaczego tak się może dziać (wkładam tylko kość 4gb ponieważ ten super

laptop ma 1 slot na ram).

#pc #komputer #komputery
  • 5
Nawet ekrany POST się nie pokazują? A masz możliwość sprawdzić pamięć w innym komputerze?

I ten, wiesz że xp (zakładam że masz 32 bitowy, bo 64 bit xp to trochę jak yeti ;)) zobaczy tylko 3 gb pamięci?
@list86: @szymciak: 1. nic się nie pokazuje, czarny ekran, tylko przycisk power się świeci (tak samo zachowuje sie lapek jak go odpalam w ogóle bez kości ram).Po to kupiłem 4gb żeby zmienić system na 64bit win7. Jeszcze nie sprawdzałem w innym kompie, napisałem do sprzedawcy, że chcę dokonać zwrotu i czekam na odpowiedź

2. w specyfikacji jest jeden slot i tak właśnie jest, wyciągnąłem 2gb, włożyłem 4gb i nic, zresetowałem