Wpis z mikrobloga

Mirasy, nudzi mi się dlatego postanowiłem, że co tydzień będę wrzucał mój top 10 kawałków wydanych w ciągu ostatnich 7 dni z ogólnie pojętej muzyki #edm . Najczęściej umieszczać będę w nim utwory z gatunków: electro, electrohouse, [bigroom] progressive house, [klasyczny] progressive house, house, deep house/future house, oraz bigroom, aczkolwiek w przyszłości można się spodziewać także nut: trance, trap, hardstyle. Do każdej pozycji dodawać będę komentarze krótko opisujące nutę itp.

#weeklytopedm Wydanie 1 (10.08.2014 - 17.08.2014)

10. Twoloud - Track Three || #bigroom

Typowo wixiarski kawałek, do remizy doskonale się nadaje, aczkolwiek coś mnie w nim urzekło. Porównując do wcześniejszych Track One i Two - ten wypada najlepiej.

9. Jordy Dazz & Fafaq - Jumbo (Original Mix) || #bigroom #electrohouse

Nowość z wytwórni Hardwella - Revealed. Pierwszy drop typowo Bigroomowy, natomiast w drugim dropie mamy już rozkręconą melodie z break'u. Należy podkreślić, że melodie bardzo wpadającą w ucho. Nuta urzekająca dodatkowo tym, że Fafaq to Polak.

8. Sebastien Drums & Rob Adans feat Erik Karl - In the Stars (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Numer jakich wiele, aczkolwiek urzeka motywem na dropie podobnym do M83 "Midnight City". Utwór oddany za Free.

7. BT feat. Christian Burns - Paralyzed (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse i trochę #electro

BT - to on jeszcze żyje? xD. Wokal nie każdemu przypadający do gustu, aczkolwiek jeżeli chodzi o jakiś przekaz to ja to kupuje. Miłe electro wstawki na dropie, które mi osobiście przypominają Language od Portera Robinsona.

6.Mat Zo - Left to Right || #electrohouse

Mega utwór. Byłby wyżej, ale jeszcze nie zdążyłem go dobrze przesłuchać :P. Mat Zo po raz kolejny pokazuje, że jest wszechstronnym producentem.

5.Mike Mago & Dragonette - Outlines || #futurehouse #deephouse

Świetny deep/future od Spinnin. Dobry wokal, nienużąca melodia. Oczekiwałem tego wydania.

4.Arston - Star Warz (Swanky Tunes Edit) || #bigroomprogressivehouse

Nuta magiczna. Lekki edit od Swanky Tunes. Przez niektórych uważany za jeden z najlepszych utworów w tej stylistyce w tym roku. Nie jestem pewny, czy utwór już wyszedł :P

3.Dyro - WOLV (Original Mix) || #electro

Dyro po raz kolejny pokazuje, dlaczego jest jednym z najlepszych mainstreamowych producentów Electro. Nic dodać, nic ująć.

2.ATB - Let U Go (Hot & Crispy Edit) || #deephouse

Uwaga przy tej nucie, link przekierowuje do zippy :P

Kopara mi opadła, serio. Mistrzowski Edit klasyka ATB. Gdzieś tam łezka się kręci w oku, tyle emocji potrafi dostarczyć ten utwór.

1.Van Snyder - You (Enyo & Mario Ayuda Remix) || #bigroomprogressivehouse

Panie i panowie, numer jeden w tym tygodniu. Enyo & Mario Ayuda pokazują po raz kolejny, czemu są (wg mnie) najlepszymi, polskimi producentami elektronicznej muzyki tanecznej. Gdy pierwszy raz usłyszałem ten utwór miałem wrażenie, że znam go od zawsze. Niesamowity, trance'owy klimat i bigroomowe brzmienie. Mało ambitne? Dla mnie wystarczająco.

To tyle, nie ukrywam, że mam nadzieje na ciekawą dyskusję w komentarzach :)

  • 14
  • Odpowiedz
9. Jordy Dazz & Fafaq - Jumbo (Original Mix) || #bigroom #electrohouse


Nowość z wytwórni Hardwella - Revealed. Pierwszy drop typowo Bigroomowy, natomiast w drugim dropie mamy już rozkręconą melodie z break'u. Należy podkreślić, że melodie bardzo wpadającą w ucho. Nuta urzekająca dodatkowo tym, że Fafaq to Polak.

@Delus: Break świetny, ale jak usłyszałem drop to się zdziwiłem, że tak dobrzy producenci jak Fafaq i Dazz mogli zrobić taką kupę. Tragedia
  • Odpowiedz
@Czipsu: Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że pierwszy drop jest dziełem Dazza, a drugi Fafaqa :p, a może po prostu chce wybielić rodaka :P
  • Odpowiedz
@Delus: za to Dyro ładną melodię zrobił. Wiadomo już coś więcej o tym całym Twoloud? Bo kiedyś słyszałem, że oni jakieś remixy dla Tiesto robili tylko.
  • Odpowiedz
@cdawid1: Ogólnie ludzie zastanawiali się, czy tam Tiesto nie siedzi, ale ostatnio czytałem na necie pewne info kim są, jednak nie pamiętam ich przydomków. Wcześniej (pod innymi aliasami) tworzyli bodajże House.
  • Odpowiedz
@cdawid1: Zdarzają się w edm takie przypadki :P. Pamiętam jak była beka z Borgore, bo zremixował swoje "Legend" z Carnagem i ludzie potem pisali w każdym kolejnym jego utworze bez nazwy Borgore - Borgore (Borgore & Borgore Remix) :P
  • Odpowiedz