Wpis z mikrobloga

#banknoty #monetaboners #numizmatyka

Qrcze. Dopiero wczoraj trafiła do mnie pierwsza kolekcjonerska piątka i od razu mały destrukt :) Przesunięcie stempla bardzo dobrze widoczne na stronie z orłem. Na drugiej stronie również widoczne ale po przypatrzeniu się.

Nie pokazuję dwójek, bo mam ich cholernie mało w porównaniu z ilością wypuszczoną w obieg, ale powoli będę zbierał/dokupywał te których brak.

#chwalesie za to banknotami polskimi. Brakuje jednego, [dziesiątki z Piłsudskim[(http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/banknoty_kolekcjonerskie/2008_banknot_90_rocznica_odzyskania_niepodleglosci_10zl.html), ale niedługo będę ją miał :)

50 zł z Wojtyła zakupione w ilości 2 sztuki jeszcze przed wypuszczeniem ich na rynek. Odebrane w dniu emisji na poczcie. Pozostałe banknoty we wtorek przyjechały kurierem. Pozostaje tylko zaopatrzyć się w klaser.

Szkoda tylko że ze względu na dziwną politykę NBP i wypuszczaniu banknotów w ogromnej ilości, mają one niewielką wartość kolekcjonerską. Np. te 50 zł z Papierzem zostało wypuszczone w nakładzie 2 milionów sztuk* ale najnowszy Piłsudski już tylko 50 tysięcy sztuk*.

Identyczna sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o monety. Np. ta piątka, którą się chwalę ma emisje w ilości ~1,5 miliona*.

* - dane NBP

A teraz na zakupy po kapsle na monety i klaser na nie :)
goblin21 - #banknoty #monetaboners #numizmatyka

Qrcze. Dopiero wczoraj trafiła do mn...

źródło: comment_ehXsnPAWmx3Q3UvfBCB7hyzRQTdUgQAc.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach