Wpis z mikrobloga

@porque: W tym rzecz, że kanalizacji nie ma. Jest to działka po gospodarstwie dziadka (jak chcesz to mogę opowiedzieć więcej). Jedyne budynki jakie tam stoją to jest stodoła i piwnica ziemna (ścian po chlewie i stajni nie liczę). Wodę pitną przywozimy sami. Studnia będzie po to, aby podlać rośliny i ewentualnie do mycia (w planach jest zbudowanie coś w rodzaju prysznica turystycznego).
  • Odpowiedz
@xelite: rozumiem, czyli zbyt dobra do picia nie jest. Ale podoba mi sie taka inicjatywa kopania studni, a skad wiedziales ze plynie tam jakas zyla wodna czy co tam, zeby moc wybudowac ta studnie?
  • Odpowiedz
@pss8888: Tam gdzie kręgi zamawialiśmy kosztują 200 zł + vat i transport 200 zł. Musisz się przygotować, że to nie są takie kręgi jak kiedyś. Są one wyrabiane zgodnie z normami unijnymi (Jest jakies 2 razy grubszy, około 10 cm.)

@porque: Bym powiedział, że to są tereny podmokłe. Tak jak pisałem 70 cm ziemi i cały czas glina. Obok ogrodu trzeba było wykopać rów bo po deszczach było
  • Odpowiedz
@xelite: dobra to Cie wymecze, no bo jak one przyjezdzaja w calosci, to jak montujesz potem te kregi o.O no i jak wykopiesz i zamontujesz jeden i potem zaczniejsz kopac glebiej, to one nie zschodza z toba w dol?

wybacz nigdy nie budowalem/kopalem studnii xd
  • Odpowiedz
@porque: Przyjechał facet hds'em i je wyładował. Aby je przewrócić musieliśmy najpierw podkopać z jednej strony, a potem podważyć z drugiej strony, używając dźwigni. Po przewróceniu wtaczamy w odpowiednie miejsce i znowu przewracamy. Aby kręgi opadły podkopuje się spod nich ziemię i on opada. Jak krąg zrówna się z ziemią powtarza się czynności z początku, pamiętając aby na krąg położyć jakieś deski, żeby beton nie uderzył o beton bo się
  • Odpowiedz
@xelite: Bez przesady, koparki aż taka droga nie jest:) U mnie w górach ok. 80 zł za godzinę pracy, w trudnych warunkach trochę więcej. Za to studnia głębinowa to już są zajebiste koszty.
  • Odpowiedz
@Musiek_: Studnia głębinowa również składa się z 2-4 kręgów :) w zależności od wysokości, później się wierci, a w studni jest najczęściej przepływomierz i trochę armatury, znalazłem nawet rysunek tech. takie ze studbazy :D

@xelite: dlaczego nie zamówiliście kręgów ze stopniami złazowymi? czy będziecie je osadzać na koniec ? kręgi 1000 ?

gdybyś się jednak zdecydował to polecam ci takie jak niżej, stalowe powlekane. Montaż jest banalny a
synek - @Musiek: Studnia głębinowa również składa się z 2-4 kręgów :) w zależności od...

źródło: comment_9G0JJhFnngo6GxZVu0X3Yvegfd4sR9KO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz