Wpis z mikrobloga

Mam problem z Win7. Po uruchomieniu laptopa po ekranie startowym Windowsa nie uruchamia się pulpit. Stoi po prostu niebieskie tło (czy może raczej jakieś niebieskozielone) i nic poza tym. Jak przez menedżer zadań odpalę explorer.exe, to pokazuje się tapeta i ikony, czyli jest OK.

Teraz jak zrobić, żeby explorer.exe uruchamiał się sam? Niby byłoby to proste przez regedit, ale tego niestety zrobić nie mogę - po wpisaniu regedit wyświetla się monit, że edycja rejestru została zablokowana przez administratora systemu. Oczywiście moje konto jest kontem administratora. Próbowałem dodać explorer.exe do autostartu np. przez program Autostart and Process Viewer, ale dodanie nic nie daje.

Jak sobie poradzić z tym problemem?

#komputery #windows7 #serwispc @naprawalaptopow
  • 12
@Czipsu: coś Ci blokuje pełen start systemu. Nie zainstalował Ci się jakiś syf (instalowałeś coś ostatnio)? W trybie awaryjnym go uruchamiałeś? Dysk nie wydaje dziwnych dźwięków? Jakie obciążenie CPU/RAM i jaki proces bierze go najwięcej? Użyj AdwCleanera albo Malwarebytes AntiMalware, przeskanuj i sprawdź. Jeszcze jedno - jaki antywirus? Bo jak Kaspersky to się nie zdziwię :).
@krpablo: Co było ostatnio instalowane nie wiem - komputer od znajomego. W trybie awaryjnym uruchamiałem - to samo. Dysk działa normalnie, obciążenie CPU i RAM minimalne, tak jak to jest w IDLE. AdwCleanera nie używałem, teraz przywracam system, zobaczymy co to da. Antywirusa nie ma żadnego ;)
@Czipsu: Zapewne jakiś szajs się wgrał, polecam gruntowne skany. Spróbuj cofnąć system do jakiegoś punktu przywracania i zobacz czy błąd nadal występuje.
@Czipsu: skanuj skanuj, bo jesli vir siedzi na dysku to znowu wszystko wróci, chyba ze to kwestia jakieś błednej aktualizacji czy jakiegos konfliktu.