Wpis z mikrobloga

Wczoraj się dowiedziałem ile u mnie płacą za system, który jest lata świetlne za Oracle oraz SAP jakich używałem w innych firmach.

Ludzie (5-7 osób) wdrażało nowy system przez ~18 miesięcy, a teraz będą płacić jeszcze 2000€ za rok za użytkownika. Tak więc ograniczyli ilość użytkowników do 50 chyba..

Ktoś orientuje się cen licencji na Oracle / SAP dla małych / średnich firm ?

#irlandia #uk #oracle #sap #sql
  • 9
@rzet: sap tez bierze hajs od usera, wiec nie uciekną od tego. Ale to dla zwyklego ERPa, jak jest w przypadku SAP Business One to nie wiem. Ogolnie wdrożenie SAPa to tak ze 100k trzeba szykować. I to najlepiej EUR
@rzet: nie wiem czy jako SAP rozumiesz "SAP Business One", co jest jakimś produktem który kupili z 10 lat temu i dodali swoje logo (nie wiem co przez te lata zmienili i na ile to przypomina resztę produktów; chociaż to chyba 70% ich klientów w sumie), czy "dużego" SAPa

Moim zdaniem 315k EUR nie starczy na wdrożenie dużego SAPa... może na 2-3 moduły. Dla całej firmy i z dużą ilością customizacji
cen licencji na Oracle


@rzet: Oracle dla sporej czesci produktow kasuje od procesora :) Dla niektorych rzeczy BI placisz od usera. Jak masz pytania o konkretne produkty to wrzuc mi na pw, postaram sie dowiedziec w poniedzialek
@bluehead: to bardzo dyskusyjny temat, w teorii niby szyty na miarę soft jest lepszy, w praktyce to często gówno jeszcze gorsze niż sensowny ERP - bo jest trudne do zmiany / są problemy gdy odejdzie ktoś kto to programował + projektowaniem tego nie zajmują się ludzie, którzy na tym się znają, tylko jacyś przypadkowi z łapanki, albo z zewnątrz firmy, których generalnie #!$%@? czy to będzie działało czy nie - i