Wpis z mikrobloga

Mirki, kupował ktoś w ostatnim czasie pralkę i ma jakieś cenne rady przy wyborze?

Mam 3 wymagania co do nowej pralki:

1. głębokość 45-50cm (szerokość 60cm)

2. opóźniony start

3. więcej niż 2 lata gwarancji producenta

Budżet to 900-1200zł.

Znalazłem na alledrogo Beko z 5-letnią gwarancją i wydaje się wstępnie w porządku (Beko WMB 61242 PL).


#pralka #agd #pytanie #doradzciecos #kiciochpyta
  • 13
@loozaque: Tylko amica. Ostatnio też kupowałem pralkę, beko, indesity, bosche i inne niby renomowane firmy odrzuciłem już na samym początku, bo są robione tylko żeby wytrzymać okres gwarancji, a później ich naprawa jest nieopłacalna, ponieważ składają się z części, które trzeba wymienić w całości zamiast np. jakiegoś łożyska. Amica jest wykonana w ten sposób, że jeśli coś kiedyś się popsuje to nie będzie problemu z tanią naprawą. Kupiłem amice aws610l, jest
@loozaque: Z tą gwarancją 5 letnią beko to uważaj, tutaj piszą, że to nie do końca tak jest: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2333766.html

Myślę, że nie znajdziesz takiej z prawdziwą gwarancją 5 lat, działającą tak jak ta 2 letnia. Odrzuć kryterium 5 lat, zostaw resztę kryteriów, znajdź najtańszą spełniającą te wymogi i kup. Po 2 latach albo będzie działać dalej, albo nie będzie i wtedy naprawisz i nie będziesz się denerwował, że przepłaciłeś.
@vipe: No sorry, ale chyba nie jesteś wyznawcą niemieckiej jakości? Jeśli wydałbyś 2000-3000zł za jakiegoś boscha to pewnie działałby długo, ale ta firma już dawno nie jest synonimem jakości, od układów elektrycznych w samochodach (w alfie 159 jak coś pada to ma na imię bosch) po pralki etc.

A taki bosch do 1000zł będzie na 100% drogi w naprawie oraz zaprojektowany w ten sposób żeby wytrzymał jak najkrócej.
@tom1988: Sprzęt AGD mają bardzo dobry. To, że padają świece w samochodzie, to akurat ma mało wspólnego. To są różne działy firmy. Owszem, źle to świadczy o firmie, ale nie zmienia faktu, ze bosch nadal robi świetny sprzęt AGD. Za to piekarniki amici wybuchają, inny sprzęt często się psuje.
@vipe: Niech będzie, ale za amicą przemawia to że łożyska można wymienić bez cięcia bębna. Wątpię aby za 800-900zł dało się kupić coś lepszego od amici.
@vipe: no fakt, do końca nigdy nie wiadomo jak się będą wykręcać. Zmywarkę Beko mam już chyba 4-5 lat, raz czy dwa coś do niej dosypałem i cały czas działa, więc całkiem spoko sprzęt mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW w przypadku długich gwarancji chwalę sobie Armaturę. Kupiłem ich baterie do kuchni i łazienki. Jak coś się działo czy przeciekało to nawet tego samego dnia Pan serwisant
@loozaque: zwróć uwagę na klasę wirowania, im lepsza tym szybciej pranie Ci wyschnie, dobre pralki na pewno robi LG (sam mam) i Whirlpool (moi rodzice mają i sobie chwalą).