Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja #rosyjskapropaganda #don #ukrainainfo

Trzy przykładowe konta:

wykop.pl/ludzie/marekzegarek2323

wykop.pl/ludzie/Klockowatyyy

wykop.pl/ludzie/LibertyPrimePL

* wszystkie konta zostały założone w ciągu ostatniego tygodnia,

* piszą tylko o sprawach związanych z konfliktem na Ukrainie,

* wszystkie komentarze skrajnie prorosyjskie.

Kim są ci ludzie i jaką mają z tego korzyści?
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mmar: I co z tego, jeśli Ty piszesz proukraińsko i nikt Ci uwagi nie zwraca to portal dla wszystkich. Jeśli uważasz, że to multikonto to zgłoś, moderator sprawdzi.
  • Odpowiedz
@moooka:

Nie, nie piszę.

Nie wydaje ci się to trochę dziwne? Konta założone w tym samym czasie, wszystkie posty związane tylko z Ukrainą? Zrozumiałbym to gdyby tak jak np. u @donmuchito1992 lub @maniac777 byłyby, oprócz skrajnej opinii o Ukrainie, jeszcze inne, zwykłe posty w innych znaleziskach na Wykopie.
  • Odpowiedz
@Vender: @marekzegarek2323: @moooka: @mmar: sprawa ukrainy nie powinna nas w ogóle interesować, ten naród był dla nas zawsze kimś między obcym, a wrogiem. Przez mieszanie się w te sprawy, putin zabronił ściągania mięsa z polski do rosji, kiedy cały zachód je sprzedaje. Przez polityków mieszających się w te tematy, polscy przedsiębiorcy, a i zwykli ludzie tracą spore pieniądze. Koniec tematu.
  • Odpowiedz
@tmb28:

Oj chyba lepiej nie, kłamstwo powtarzane tysiąc razy... trolle czy nie, wg mnie ma to naprawdę duży wpływ na opinie części ludzi.

Kiedy w jednym wątku widzę trzy komentarze zielonych kont ze skrajnym prorosyjskim punktem myślenia, to śmierdzi mi to techniką manipulacji "polityką stada", część ludzi uzna to za trollowanie, część ludzi może jednak zmienić swoje
  • Odpowiedz
@mmar: na takie trolle była napinka już dawno, sam to chyba nawet zacząłem. Później pojawiły się multi, które specjalnie pisały takie rzeczy dla samej gównoburzy ;) prawdziwe rosyjskie trolle wklejają głównie przygotowane pasty na portalach informacyjnych, FB, YT czy Twitterze (jednemu nawet wkleiła się ścieżka do katalogu z pastami :P) Tu mamy raczej nadmiar czasu gimbazy na wakacjach ;)
  • Odpowiedz
@mmar: ojojoj, bo Ukraińców trzeba kochać i mówić o nich niepopularnej prawdy (także historycznej) nie można. Weź się człowieku ogarnij. Aaa i naucz się wołać np. @LibertyPrimePL . Nie wiem, może to multikonta są, a może ludzie którzy już rzygają tą miłością do Ukrainy wylewającą się z mediów. Jak masz podejrzenia - zgłaszaj moderacji i szlus.
  • Odpowiedz
@mmar: hej hej hej! Nie mam z tego żadnych korzyści, założyłem konto ponieważ chce się udzielać na wykopie.

Udzielam się praktycznie tylko w sprawie Ukrainy dlatego, że interesuję się tym konfliktem. I gdzie tu mowa o prorosyjskich komentarzach? Keep Calm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz