Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: a ja zauważyłam, że większość przeciwników aborcji, to mężczyźni, którzy nigdy nie byli i nie będą w ciąży. przypadek?

pomijając już robienie #!$%@? z logiki, bo trudno, żeby zygota za czymkolwiek była.
  • Odpowiedz
a ja zauważyłam, że większość przeciwników aborcji, to mężczyźni, którzy nigdy nie byli i nie będą w ciąży. przypadek?


@SScherzo: Cóż, kobiety same w ciąże nie zachodzą, do tego potrzebne są plemniki. A czyje są plemniki? To, że potem robicie za inkubator to podziękuj biologii. Mi nie pasuje aborcja refundowana, ale prywatnie możecie za własne robić co chcecie, przy okazji jak aborcja ma być na życzenie to faceci powinni mieć prawo
  • Odpowiedz
że wszyscy, którzy są przeciw aborcji, zdążyli się urodzić.


@fantomasas: A weź pod uwagę, że byli jeszcze dorośli, przy okazji, to polecam ten post, gdyż takie jest moje stanowisko w tej sprawie.
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

aby nie wpaść przypadkiem zalecam po prostu antykoncepcję;]


żadna antykoncepcja nie daje 100% skuteczności. jako osoba dorosła powinieneś to wiedzieć.

jak aborcja ma być na życzenie to faceci powinni mieć prawo od tak zrzec się alimentów


to trochę co innego, bo alimenty płaci się na dziecko, więc skoro się urodziło, to jak najbardziej się mu należą.
  • Odpowiedz
żadna antykoncepcja nie daje 100% skuteczności. jako osoba dorosła powinieneś to wiedzieć.


@SScherzo: Jednak chociaż można próbować, w końcu jak się wpadnie to potem wychodzi i tak drożej niż na użyciu gumy. W samochodzie pasy również nie dają 100% szans, aby przeżyć, a jest NAKAZ ich używania, a obecnie nikt mandatów za brak antykoncepcji jeszcze nie wlepia, poza tym to twoja decyzja i w związku z tym odpowiedzialność....

to trochę co
  • Odpowiedz
@SScherzo:

to trochę co innego, bo alimenty płaci się na dziecko, więc skoro się urodziło, to jak najbardziej się mu należą.


Będę adwokatem diabła, ale polskie prawo chroni dziecko jeszcze przed urodzeniem. Teoretycznie pół ma zdolność dziedziczenia w przypadku śmierci ojca. Mimo wszystko to czysty pragmatyzm, a nie dowód na to że płód jest dzieckiem.
  • Odpowiedz
pomijając już robienie #!$%@? z logiki, bo trudno, żeby zygota za czymkolwiek była.


@SScherzo: Zygota, blastula, płód, niemowlę/noworodek, ba nawet dziecko nie ma do końca zdania na ten temat mimo tego, że już się urodziło;]
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: dlaczego mówisz to tak, jakby sytuacja mnie bezpośrednio dotyczyła? wiem, że to moja decyzja, ale my nie rozmawiamy o mnie.

facet też mógł się zabezpieczyć :)
  • Odpowiedz
dlaczego mówisz to tak, jakby sytuacja mnie bezpośrednio dotyczyła? wiem, że to moja decyzja, ale my nie rozmawiamy o mnie.


@SScherzo: Ponieważ mam sama wątpliwości to je wyjaśniam na przykładzie wprost, do tego zakładam, że rozmawiam z OSOBĄ, chyba, że się mylę xD

facet też mógł się zabezpieczyć :)


Ej no, ale to zwalanie odpowiedzialność. Guma to jedno, pigułki to drugie jak chce się współżyć to czemu wszystko na faceta zwalasz?
  • Odpowiedz
a wiesz, że wszyscy, którzy są przeciwni aborcji umrą?


@Baron_Al_von_PuciPusia: Tak samo jak Ci, którzy są za. Poza tym to jest czysty faszyzm, aby za kogoś decydować. To jest sprawa tych co się kochali i co mają z tym dzieckiem zrobić, wpieprzanie się komuś w życie prywatne to totalitaryzm;]
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: to Ty mówisz, że facet ma cierpieć, a wcześniej o antykoncepcji wspomniałeś, więc analogicznie - facet może zadbać o gumę tak samo jak kobieta, skoro według Ciebie to daje gwarancję.
  • Odpowiedz