Wpis z mikrobloga

Mirki-zna ktoś się na sprzęcie? Zaraz zwariuje z komputerem. Mam sobie stary komputer biurowy, postanowiłem dołożyć mu grafikę. Kupiłem jakiegoś GF 210, podłączyłem, uruchomiłem kompa (win 8.1 x64) zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony nvidia i ekran zgasł. Wyświetla się napis "no signal". Komputer wpadł w pętle restartowania-uruchamia się, jest obraz, ale gdy tylko zaczyna ładować Windowsa ekran gaśnie. Robiłem format i instalowałem wszystko od nowa (już 3 razy)-za każdym razem po instalacji sterów do karty wszystko gaśnie. Próbowałem na innym monitorze-to samo. Przestawiałem w biosie ze zintegowanej karty na pciexpress i nadal nic. Po każdej instalacji sterowników ekran gaśnie. Próbowałem już z różnymi sterami ze strony producenta-starsze, nowsze-jeden #!$%@?, ciągle awaria. Nawet podmieniałem kartę na drugą taką samą co by sprawdzić czy nie jest uszkodzona-te same objawy. Co ciekawe wystarczy że wyjmę kartę i podłącze monitor do zintegrowanej i się windows uruchamia. Już drugi dzień się męczę i zaraz zwariuję.

#komputery #naprawakomputera #awaria #sterowniki #windows81 #nvidia ##!$%@?
  • 9
@EssePL: jak masz kilka dyskow lub cd rom podpiety czy tam dvd to sprobuj poodlanczac niepotrzebne dyski i napedy optyczne i sprobuj odpalic karte jeszcze raz
@Mglisty: @lucasy: Mam drugą taką samą kartę. Wyjąłem z pudełka i podłączyłem-objaw ten sam czyli raczej nie karta (chyba że mam 100% trafień i kupiłem dwie walnięte).

@v00: haha na elektrodę zaglądałem ale jakoś zrezygnowałem z zakładania tematu. Zasilacz powinien dać radę z tą kartą.
@thewickerman88: Może być uwalone gniazdo PCI-e na plycie i takie są akcje. Lub z jakiegoś powodu sterowniki nie dogadują się z W8, dlatego ważne by sprawdzić kartę na innym sprzęcie aby wyeliminować jej awarię. GF210 to stara konstrukcja.