Wpis z mikrobloga

@aaandrzeeey: Pewnie koniec końców odsiadki nie będzie. Liczy się pokazanie miasta jako "stolicy nienawiści". Lewackie organizacje "walczące z rasizmem" i inne takie pewnie ładnie się na państwowej kasie obłowią ;))
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: tia, tu masz wytłumaczenie:

- Ta wypowiedź (...) nie może być traktowana jako prawo do wyrażania opinii i wolności wypowiedzi, bo przekracza granicę prawa karnego, a także wkracza w granice praw innych osób - oceniła w poniedziałek sędzia Barbara Paszkowska.


a dla @aaandrzeeey polecam:

Co prawda sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności, ale i daleko temu wyrokowi do łagodnej linii orzeczniczej, którą polskie
  • Odpowiedz
Polecam się zastanowić jednak nad sobą.


@iniekcja: Nie widzę takiej potrzeby. Zawsze uważałem i zawsze pisałem, że wolność wypowiedzi powinna być bezwzględna.

Interpretacja czym jest nawoływanie do przemocy, lub czym jest mowa nienawiści może się zmieniać.
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: sorry, coś mi się pomyliło. Miał dwa zarzuty, a sam wyrok bez zawiasów bo:

Proces dotyczył znieważenia - z powodu przynależności narodowej - rodziny, której w maju ubiegłego roku próbowano podpalić mieszkanie na jednym z białostockich osiedli. Śledztwo dotyczące podpalenia trwa, sprawców dotąd nie ustalono
  • Odpowiedz
nie może być wolności słowa bez brania odpowiedzialności za nie.


@maciejkack: Wolność wypowiedzi nie zmniejsza odpowiedzialności za to co mówisz.

Nie ma odpowiedzialności karnej, ale nie zmienia to faktu, że ponosisz pełne konsekwencje tego co mówisz.
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey: Stary, człowiek mówi takie coś:

Ja powiem - Białystok nie jest miastem tego pana, tylko jest moim miastem, a ten pan wróci tam, skąd przyjechał, i zrobimy wszystko, żeby ludzie, którzy nie urodzili się w Białymstoku, tacy jak pan Truskolaski na przykład, wrócili tam, skąd przyjechali. A ten pan nie jest nawet z kontynentu europejskiego, więc Białystok nie jest jego miastem, ponieważ ten pan nie jest biały. Białystok jest dla
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey: @iniekcja:

Idźmy dalej,

- Palikot powinien siedzieć za nawoływanie do zabijania prawicowców

- Sikorski powinien siedzieć za obrażanie murzynów

- papieże powinni siedzieć za nawoływanie do nietolerancji wobec homoseksualistów i za próby zamachu na ich prawa człowieka

- iniekcja powinien iść siedzieć za różne takie takie

- stekelen - uhuhuhu piździet rozmyślałbym nawet nad ekstradycją do Izraela, choć tego się nie praktykuje ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Nuuk: no ale ja Ci pisałem, żeby znał różnicę nawoływania do nienawiści i to tylko ze względu na odmienny kolor skóry a jakieś tanie wypowiedzi, jeśli nie widzisz różnicy i nie potrafisz rozróżnić kalibru tych spraw, to przykro mi.
  • Odpowiedz
@aaandrzeeey: Można ukarać takie Czeczetkowicza za to, że zaatakował właśnie TYCH, a nie innych imigrantów i widać ich twarze. To z pewnością jakoś tam godzi w ich wizerunek.

Ale naprawdę, nawoływanie jakiegoś debila na kanale w otchłani internetu karane odsiadką? Grzywna kilkaset złotych za naruszenie dóbr osobistych i basta, a nie karanie za "nawoływanie do rasizmu". To się dupy i kupy nie trzyma.
  • Odpowiedz