Wpis z mikrobloga

Trochę przemyśleń na temat draftu, bo niestety jak na razie w eterze cisza na temat kolejnych wymian między zespołami.

Właśnie przeczytałem artykuł , w którym była mowa na temat Orlando Magic i powodów dla których oddali Aarona Affalo za czapkę śliwek.

Jak wiadomo Magic z numerem 4 wybrali atletycznego silnego skrzydłowego Arrona Gordona, a dzięki wymianie pozyskali rozgrywającego Elfrida Paytona, który był wybrany z numerem 10. Jednoznacznie pokazuje to, że Victor Oladipo najprawdopodobniej zostanie przesunięty na pozycję rzucającego obrońcy, co według mnie jest bardzo sensownym rozwiązaniem, bo po sezonie obserwowania Oladipo widać, że bliżej mu do zdobywania punktów, niż obsługiwania kolegów.

Tak więc jeśli nie będzie żadnych innych wymian to skład Orlando wygląda następująco:

PG: Elfrid Payton/ Jameer Nelson

SG: Victor Oladipo/ Evan Fournier

SF: Tobias Harris/ Moe Harkless

PF: Aaron Gordon/ Andrew Nicholson

C: Nikola Vucevic/ Kyle O’Quinn

Jak widać młoda, perspektywiczna drużyna, która musi jeszcze nabrać przynajmniej 2 sezony doświadczeń, zanim będzie realnie groźna. Jakieś wasze opinie ?

#nba #koszykowka #draft #magic #orlandomagic
  • 10
@Vojtazzz: Bo gdyby wzięli z czwórką Smarta lub Exuma, to potem ktoś zdążyłby podebrać im niezwykle atletycznego Gordona (następny pick Magic był z numerem 12). Moim zdaniem postąpili bardzo sprytnie tzn. wzięli sobie od razu Gordona (rezygnując przy tym ze Smarta i Exuma) i wiedząc, że prawdopodobnie będzie dostępny Pyton (który również ma zadatki na świetnego rozgrywającego) ugrali wymianę z 76ers.

Tak więc zamiast jednego świetnego rozgrywającego, dzięki swojemu sprytowi mają
@MuzG: A Affalo został wytransferowany, żeby właśnie zrobić miejsce dla Oladipo i jednocześnie trochę miejsca w salary cap na ewentualnego dodatkowego free agenta. Dla mnie nabiera już to jakiegoś sensu.
@MuzG: Co sprytnego jest w braniu lepszego PF i gorszego PG zamist lepszego PG i gorszego PF?

Przy założeniu że jeden z tych lepszych PG jest potencjalną gwiazdą (chociaż to duża zagadka), a drugi z kolei ma największe prawdopodobieństwo że nie jest bustem w tym drafcie

Afflalo można było pogonić za wiele więcej, nie trzeba było handlować nim w dniu draftu za totalny szrot
@Vojtazzz: Widocznie zarząd stwierdził że bardziej potrzebuje lepszego PF i gorszego PG, zamiast lepszego PG i gorszego PF. Zresztą dla mnie to ma sens. Jakby do Oladipo dodali np. Smarta to by mieli mega dobry backcourt i raczej słaby frontcourt. A dzięki temu rozwiązaniu mają szanse, że będą mieli zarówno dobry frontcourt jak i backcourt.

Aha i jeszcze jedno - draft to loteria ! Nigdy nie ma 100% pewności, że ktoś
@MuzG: Pewnie chodzi o to że łatwiej w tej chwili w tej lidze znaleźć dobrego PG niż dobrego PF. Nadal jednak ciężko uwierzyć, że nie było czegoś lepszego dostępnego za Afflalo. Widzę tu sens jakiś ogólnie. GM na pewno jest lepszy od poprzedniego Otisa Smitha. Nie przegrał tak bardzo jak się mogło wydawać trejdu Howarda i wyciągnął niezłego grajka za JJ. In Rob we trust! ;]
@Ryjuss: Nadal wierzysz w to, że oni za Affalo chcieli dostać cokolwiek wartościowego ? Przecież ewidentnie widać, że puścili go przede wszystkim żeby sobie zrobić trochę miejsca w cap space. Tym bardziej po drafcie widać, że zespół będzie przez najbliższe 2 sezony stawiał na rozwój młodych (na każdej pozycji mają teraz zawodnika który w pewnym sensie nadal jest "swieżakiem") to po co im dodatkowo jeszcze jakiś kontrakt który obciąży tylko klubową
@MuzG: To że odejdzie to było dla mnie jasne. Myślałem, że da się jednak wyciągnąć lepszy pick niż nr 56. Wiem że stawiają na rozwój. Robowi ufam. Jacque Vaughn to inna sprawa. Ten sezon określi jaki mam stosunek do tego kołcza.
@Ryjuss: Jasne że mogli próbować wywalczyć lepszy pick za Affalo, ale widać nikt nie chciał oddać wyższego picku, czas gonił, a oni jednak chcieli zrobić czystki w klubowej kasie pozbywając się kontraktu Aarona.

Ten ruch wraz z draftem dał jasno do zrozumienia, że klub nie potrzebuje na już żadnego All-Stara, oni sobie po prostu takiego All-Stara chcą stworzyć od podstaw, a mają do tego świetną bazę (Oladipo, Vucevic, a teraz jeszcze
@MuzG: Orladno musi sie zastanowić co z Tobias Harrisem i Vucevicem. Nie zdziwię się jak łykną jeszcze jakiś duży kontrakt na ten sezon w zamian za picki. Mamy dużo miejsca.