Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem.

Otóż na starym PC miałem podłączone 2 monitory, w pełni skonfigurowane. Teraz niestety musiałem jeden oddać. Po czasie włączyłem PC no i klaps. Monitor, który został (Flatron W2241S), cały czas wyświetla tryb oszczędny. Nie pomagają restarty PC. Dodam, że podłączając monitor do lapka wszystko działa. Co mam robić?

#januszekomputerow #komputery #problemkomputerowy
  • 10
  • Odpowiedz
@widmowy_dziobak: Hmm, cały czas czarny, nawet w momencie gdy wyświetlają się komunikaty biosu? Próbowałeś zerować jego ustawienia za pomocą przycisków na obudowie monitora?
  • Odpowiedz
@widmowy_dziobak: Czy PC wydaje jakieś dźwięki, piski podczas uruchamiania?

Czy podłączasz monitor do tego samego wyjścia w karcie w którym podłączony był ten drugi którego już nie masz?
  • Odpowiedz
PC nie wydaje dźwięków, uruchamia się normalnie. Próbowałem na oba wyjścia, dzieje się to samo. Przed podłączeniem czyściłem wnętrze PC sprężonym powietrzem, ale to chyba nie powinno czegoś uszkodzić.

EDIT: btw. monitor działa, gdy odłączam kabel pojawia się biały ekran z napisem podłącz przewód sygnałowy.
  • Odpowiedz
@widmowy_dziobak: Rozumiem że podłączony do lapka działa, ale nie odpowiedziałeś na pytanie czy robiłeś reset ustawień monitora.

Czyszczenie sprężonym powietrzem nie powinno niczego uszkodzić, wiem że zabrzmi to dziwnie ale spróbuj wyjąć pamięć, grafikę i włożyć je jeszcze raz.

EDIT: Zdarzyła mi się taka sytuacja właśnie po czyszczeniu peceta choć ja wyciągałem z niego pamięć, problemem była jedna nie dopchnięta kość.
  • Odpowiedz