Wpis z mikrobloga

Jak wy definiujecie bycie twardym ?

Cytując jedną książkę:

- Nie sądzie. Miałem na myśli, że znałem o wiele twardszych facetów, którzy na twoim miejscu, czuliby się załamani, wręcz zmiażdżeni.


- Skąd pan może wiedzieć, czy są twardzi ? - zapytał Garison. I co pan ma na myśli mówiąc "twardy"? Powiem panu kto to jest twardy facet. To taki, który mając siedem lat, widzi, jak jego rodzice mają siebie dość nawzajem. Można też się stać twardym, kiedy wychowujący siedmiolatka wujek dusi mu jego kotka za karę, gdyż siostrzeniec obsrał się, bo miał biegunke której nie mógł powstrzymać. Także wtedy, gdy gdy w weiku piętnastu lat zakochany przyszły twardziel, znajduje wybrankę na plaży z przyjacielem który najwyraźniej ma zamiar przepieprzyć ją na wylot. Było jeszcze innych zdarzeń. Wszystkie przypadki są jak ja to nazywam "utwardzacze" .


Przytrafiają ci się zupełnie nie z twojej winy. Ciosy które walą cię niespodziewanie między oczy, kiedy się tego najmniej spodziewasz, i nie dają ci żadnej szansy. Każdy cios odkłada ci cienką blizną tak, że potem jesteś gruboskórny jak nosorożec.

#cytaty #madroscizyciowe #sylwkespamuje
  • 7
  • Odpowiedz
@sylwke3100: „Człowiek twardy ugnie się przed siłą, a potem do równowagi wróci, by cios w odwecie zadać. Dlatego należy go upokorzyć, by raz złamany, gdy w błoto padnie i nim się zbruka, już się nie podniesie. To nie obłęd, to wyrachowanie. Kalkulacja chłodna umysłu wielkiego, ale złej sprawie służącego.” Pilipiuk
  • Odpowiedz
może nie bycie twardym, ale o sile po angielsku

Strenght does not come from winnning, Your struggles develop your strenghts, when you go through hardships and decide not to surrender - that is strenght

wolne tlumacznie

Siła nie pochodzi z wygrywania, twoje przeżycia(walka) rozwijają twoją siłę, kiedy przechodzisz ciężki okres i decydujesz się nie poddawać - to jest siła.

- Arnold Schwarzenegger
  • Odpowiedz