Wpis z mikrobloga

@MieszamKaweOlowkiem: jestem normalny to mnie odroznia od tych ludzi ktorzy twierdza ze kreslenie literek jest wazne. nie jest.

w przeciagu minuty jestem w stanie stworzyc wzor literek alfabetu. i moze go swobodnie uzywac cala lacinska cywilizacja i co najlepsze nie zmieni to absolutnie niczego. wniosek ? pozostale wzory literek sa rownie przydatne i skasowanie jakiegokolwiek z nich rozniw niczego nie zmieni.

literkami zyja tylko ci co je robia.

dla calej reszty
@o90: to Twoje "skrobnięcie literek" w minutę będzie miało tyle wspólnego z typografią co postawienie krzywego wychodka z architekturą. Cywilizacja zawdzięcza liternictwu więcej niż większości nauk (poza matematyką). Ignoranci, którzy twierdzą że proporcja, światło itp to bzdury są po tej samej stronie po której są ludzie twierdzący że nie ma znaczenia czy się buduje z wielkiej płyty czy z pomyślunkiem dla otoczenia, esetetyki i potrzeb.

Poczytaj trochę, wiedza nie boli. Pokaz
@MieszamKaweOlowkiem: krzywy wychodek czy prosty to rzecz jedynie GUSTU. tak samo literki. to rzecz GUSTU i niczego innego.

To co już napisałem. jedek krój literek zaspokoja potrzeby wszystkich.

liternictwo NIE MA ZADNEGO ZNACZENIA. niewidomi zyją bez literek i Twoich problemów z italikami czy przeswitami.

Cywilizacja zawdzięcza liternictwu więcej niż większości nauk - > świety Tomasz widzi. dowody ? brak

gust nic wiecej. plus odpowiednia doza bajeru i wciskania kitu.

wyobraż sobie
@o90: wybacz, ale wywaliło mi skalę na ignorantometrze

Język, muzyka, dyplomacja, typografia - to rzecz gustu? Nie, to w jakim miejscu jest teraz to wynik rozwoju cywilizacyjnego. I to że prezydent nie mieszka w różowym budynku nie jest kwestią gustu, mimo że przedszkole może być różowe. Rozejrzyj sie - to że świat funkcjonuje jak funkcjonuje to nie jest kwestia gustu, tylko rozwoju i przestrzegania zasad. W typografii panują podobne reguły jak