Wpis z mikrobloga

@NeXIcE: z grubsza https://www.youtube.com/watch?v=vB9i69fBAQA - po 1:15. Generalnie, klimaty Whitesnake, Van Halena itp.

Rzecz w tym, że potrzebuję padów/stringów w klimacie hard/glam rocka z lat '80. Mam VST naśladujące i oparte na Yamaszce DX 7 i Rolandzie D-50 i teoretycznie nic bardziej pasującego nie znajdę, ale... To nie jest to. Wszystko ma albo zbyt "trąbkowe" brzmienie, albo zbyt długi atak.

Ale podejrzewam, że problem może leżeć w tym, że ja od
@kontra: Mocno schowane w miksie, ciężko mi cokolwiek powiedzieć, myślałem że bardziej charakterystyczne będzie. :)

Możesz poszukać jeszcze w tej wtyczce, jest dokładną kopią Korga M1, dosyć nowy to instrument ale pewnie ma retro brzmienia z lat 80' i 70' - http://www.korg.com/us/products/software/korg_legacy_collection/page_4.php

Jeżeli gość nie dał jeszcze żadnych referencji i tylko rzucił hasło to męcz go o to czym prędzej, jak coś dla kogoś robisz to bez tego się nie obejdzie.
@NeXIcE: referencji mam więcej, ale to raczej "coś w tym klimacie" niż konkretne brzmienia. I niestety brzmienie nie jest jakoś charakterystyczne - chodzi właśnie o takie pady, które zrobią tło i klimat. Zobacz też ten utwór od 0:48 - właśnie dla nich robię te klawisze. Na szczęście chłop wie, czego chce, więc takich niespodzianek jak u Ciebie nie będzie ;)

Korga M1 też miażdżyłem. Z resztą, miałem ten klawisz fizycznie i
kontra - @NeXIcE: referencji mam więcej, ale to raczej "coś w tym klimacie" niż konkr...
@outkay: wyjdź z szuflady ;) Nie wiem co Cię interesuje - ja mam zespół i gram koncerty, a - tak jak w przypadku z tego wpisu - dogrywam klawisze na album dla zespołu. Widzieli mnie kiedyś na koncercie i znaleźli kontakt. A taki np. @NeXIcE robi muzykę dla gier i filmów, więc jeżeli to Cię interesuje to z nim rozmawiaj jak on działa.

Zrób konkretne portfolio np. na Soundcloudzie, albo własną
@outkay: Zarabiać na muzyce można na setki sposobów, wszystko zależy od tego co potrafisz. Wystarczy że będzie to solidnej jakości i zawsze znajdziesz swój target. U mnie w tej chwili są to małe projekty gier mobilnych i tym podobne plus ogarniam powoli stocki w których ludzie kupują gotowe kompozycje. Tak więc u mnie najbliższe cele to rozwijanie tych dwóch frontów, jestem w tracie kompletowania solidnego portfolio aby wyjść gdzieś dalej.

Poza
@kontra: Gram na gitarze, saksofonie, oraz trochę na klawiszu. Dzięki za praktyczne rady.

@NeXIcE: Ja nigdy nie myślałem o muzyce, jak to nazwałeś, "użytkową", w sumie mi uświadomiłeś, że z tym też można coś zacząć. Dzięki za to, że się rozpisałeś, przemyślę to poważnie. Na razie szlifuje skilla gitarowego, i robię trochę elektroniki, na dniach kupuje pierwsze monitory.. Wiem na 100%, że chcę związać przyszłość z muzyką, tylko boje się
@NeXIcE: kurde szkoda :( gdybyś w najbliższym czasie miał jeszcze wene to był bym wdzięczny za odpowiedz. Tylko tak szybko zapytam jeszcze, czy słyszałeś jakieś opinie o akademii dziennikarstwa i realizacji dźwięku w Warszawie? Bo mam plan iść do tej szkoły, a na czesne musiałbym zarabiać co roku. Najbardziej docelowo chciałbym zostać producentem, realizatorem w studiu lub scenicznym (chyba nawet bardziej).
@outkay: O tej szkole nie, ale ogólne opinie o jakichkolwiek szkołach realizatorskich są raczej... Hmm, kontrowersyjne. Osobiście należę do tej grupy która odradza, sam chciałem ale zrezygnowałem i jestem zadowolony z tej decyzji. Dlaczego?

Studia takie uczą tylko podstaw, zaawansowanych oczywiście, ale to czysta teoria taka sama jaką możesz znaleźć w książkach lub odkryć sam. Są potrzebne głównie po to aby mieć papier na inżyniera aby dostać pracę w jakimś studiu.