Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś z #opole kto przetoczyłby mi na tokarce otwór w aluminiowej zębatce z 6 na 6.35mm ?

Prosta walcowa zębatka jak na fotce, z otworem na oś na 6mm (plus blokowanie imbusem z boku) a ja potrzebuję to nasadzić na oś 6.35mm, nie potrzeba nawet na wylot - wystarczy te wstępne 8-10mm w głąb otworu. Wiertła 6.35 nie mam ;) a na czymkolwiek bym nie robił - to stracę centryczność/wyważenie, to trzeba by na tokarce śmignąć.

Tylko czy znajdzie się a) tak mały ząbek by wejść w otwór fi6 b) ktoś chętny by poświęcić więcej czasu na mocowanie tego w maszynie, niż sama obróbka będzie trwała ?
Pobierz
źródło: comment_F7RQRl8dKCwFsMDimIrTS81RRMN2ddo9.jpg
  • 14
@rebul4: Dzięki ;) No chyba żebym ci to wysłał pocztą, do koperty wejdzie ;) Ile byś chciał za taką robotę? (w razie czego - mam ich wiecej, może z 6-8szt, to by na jeden raz się zrobiło i było na zapas)
@gromwell: no może i tak, jest to z aluminium to zejść powinno spokojnie ale możne nie być równomiernie starte

ja bym po szkolnych warsztatach poszukał tam idzie sie z nauczycielami dogadać albo po warsztatach ogumienie, niekiedy na tokarkach tarcze aut przetaczają jest trochę opcji
@gromwell: @misiek12394:

to jest na silnik krokowy oraz na "drugą stronę", a jeszcze nie wiem na który założę - mam kilka, a przerabiać wszystkie silniki (które w większości są 6.35 a nie 6) to trochę bez sensu, zwłaszcza że wszelkie inne ich zastosowania (sprzęgła bezluzowe itp) mam nadal na 6.35. Tylko akurat dorwałem worek zębatek i pasków do nich, tylko wszystko na 6mm...
@misiek12394: Cały problem tutaj to przetoczenie jest od wewnątrz - albo trzeba mieć wiertło 6.35 by w futerko zamiast konika wpiąć, albo malutki frez-skrabak, który w tą dziurę wejdzie... albo wrzeciono z frezem, którym się uda podejść w osi...

Sam mam cnc, ale nie mam sondy by prawidłowo to osadzić i wycentrować - na jednym kółku już próbowałem, g12 i6.35 z kompensacją narzędzia - i zrobiłem idealny otwór 6.35, tylko że
@misiek12394: nie chodzi o to by kombinować z frezowaniem tylko z racji ze czasami trudno o takie małe noże to ja bym np frez 2 piórowy (fi 5) założył jak wytaczak i nim przetoczył ten otwór.

Czasami tak robię jak np szczęki nowe zaczynam którymi muszę złapać detal o małej średnicy, dobry patent polecam :P
@hrumque: tak, zawsze sobie roztaczam szczęki miękkie na ten wymiar za jaki łapie i dzięki temu jak założę detal to mam idealnie wycentrowany (chyba że detal krzywy z owalem itp to już inna bajka), normalnie to sobie robię zwykłym wytaczakiem który się w dana średnicę mieści jeśli szczęki już maja jakaś średnice wcześniej zrobiona, abo nożem po górze jak chce łapać za otwór

A w przypadku o którym wyżej mówiłem to
@rebul4: tak tak, rozumiem....

W cholerę, wolałbym jakoś spróbować sam dać sobie radę.

Mam CNC, mam oś obrotową - znaczy prawie-tokarkę http://www.kimla.pl/img/gallery/gal_60_L.jpg tylko że to nie ma żadnej mocy obrotowej, raczej służy tylko do trzymania i obracania o zadany kąt elementu obrabianego wrzecionem z góry, normalnego cnc. Realnie maks rpm który mi się udaje uzyskać, to jakieś ~200obr/min, ale wtedy moment jest zerowy (ręką to zatrzymam przy takich obrotach).

Jeszcze jakbym