Wpis z mikrobloga

NO #!$%@?, TRZYMAJCIE MNIE. To jest to "straszne zadanie o turyście" z powodu którego biedni maturzyści wypłakują oczy? No po prostu nie wierzę! Przecież rozwiązanie tego jest proste - no chyba, że przez ostatnie trzy lata na każdej matmie grało się na telefonie komórkowym (no ale to i tak wina złego CKE!). Ojojoj, biedni humaniści, liczyć im każą...

#matura #matura2014
rss - NO #!$%@?, TRZYMAJCIE MNIE. To jest to "straszne zadanie o turyście" z powodu k...

źródło: comment_QvQfh6J423pWFP3Sg73FAxljDkZWIplF.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
@rss:

Zgadzam się, zadanie proste. Jedyne co mogłoby ew. zmylić to sposób wyliczenia średniej prędkości w celu sprawdzenia wyniku (nie można podzielić sumy na 2).
  • Odpowiedz
@rss: Zawsze było zadanie z 2 samochodami/pociągami/turystami jadącymi na przeciw, teraz zrobili jednego turystę i mózg #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Mleczny_Baki: wesele i potop to nie są "proste i popularne" lektury. to szalenie skomplikowane teksty, gdzie na pozór wszystko wydaje się proste. w tym przypadku mieli prawo ponarzekać. ale to nie wina książek, tylko tego co ktoś wcześniej wspomniał. dzieciaki dzisiaj zamiast czytać czytać i jeszcze raz czytać, wolą pierdzielić głupoty na fejsbuku i innych portalach. takie czasy, gdzie fantastyczne książki przegrywają z debilnymi pierdołami w internecie.
  • Odpowiedz
@takasobie:

wesele i potop to nie są "proste i popularne" lektury. to szalenie skomplikowane teksty, gdzie na pozór wszystko wydaje się proste.


...a nie jest czasem tak, że istotne dla wypracowania fragmenty i tak są umieszczone na arkuszu?
  • Odpowiedz
@rss: mam prawdopodobnie głupie pytanie, ale czy nie dałoby się tego rozwiązać wyliczając średnią prędkość wejścia i zejścia i odejmując od tej wartości 0,5? średnia prędkość wyniosłaby np 3, po odjęciu 0,5 turysta wchodziłby z prędkością 2,5, a schodził: 3,5. Dałoby radę w ten sposób...?
  • Odpowiedz
@t3m4: nie jestem pewien czy dobrze rozumiem... nie masz przecież danego czasu wejścia i zejścia, a jedynie ich sumę - jak policzysz średnie prędkości?
  • Odpowiedz