Wpis z mikrobloga

#indeedwyjezdza #norweskidziennikindeed

Co tam Miraski, pewnie grylujecie i się opalacie, ciesząc się długim weekendem? Bo ja patrzę za okno i oglądam jak ZNOWU pada śnieg. () Poniżej zdjęcie.

1 maja jest dniem wolnym także w Norwegii (na szczęście!), kolejne święto będzie dopiero 17 maja. Będzie to Święto Konstytucji Norwegii - pochody, festyny i ogólna radość, aż nie mogę się doczekać!

Norwedzy bardzo entuzjastycznie biorą udział w licznych pochodach, organizowanych rokrocznie w całej Norwegii z okazji Święta Narodowego 17 Maja. Mnóstwo osób, włącznie z dziećmi, przywdziewa na tę okazję strój narodowy i maszeruje w pochodzie organizowanym w swej miejscowości w rytm orkiestrowej muzyki, wznosząc okrzyki „Niech żyje 17 Maja!”. Pochodom towarzyszą tłumy entuzjastycznych obserwatorów, ustawionych wzdłuż tras przemarszów.

Norweskie dzieci czekają na Święto Konstytucji 17 Maja przez cały rok. Maszerują wtedy w pochodach, dzierżąc w rękach chorągiewki z barwami narodowymi Norwegii. Po pochodach na dzieci czekają liczne atrakcje: zabawy, gry i konkursy na świeżym powietrzu oraz poczęstunek z ulubionymi przez nie hot-dogami i lodami.


Z innej beczki - ostatnio zobaczyłam jak z gór schodzi mgła! Było to po 4:00 rano i była tak gęsta, że przez chwilę wystraszyłam się, ze coś się gdzieś pali. :D Dopiero kolega z którym akurat jechałam do pracy uświadomił mnie, że to nie dym. Wyglądało to przepięknie, zrobiłam fotkę, niestety w pośpiechu i wyszła tak tragicznie, ze wstyd ją pokazać... No ale trudno, mam nadzieję, ze następnym razem będę miała więcej czasu na podejście bliżej i uchwycenie tego zjawiska.
i.....d - #indeedwyjezdza #norweskidziennikindeed

Co tam Miraski, pewnie grylujecie ...

źródło: comment_SddXrwtwyvVoIMQtLl5MCUooLOO5cB7i.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz