Wpis z mikrobloga

Miraski. Jestem w trakcie budowy pewnego systemu. Ogólnie jest tak, że wykonuje on sobie jakieś operacje na serwerze z danych otrzymanych z różnych urządzeń, a następnie rozsyła konkretne rozkazy po sieci.

Z uwagi na to, że obsługa sieci w C++ jest dość pokręcona chciałem zaimplementować algorytm w C++ i obsługiwać sieć Pythonem, a pomiędzy dwiema aplikacjami działającymi na serwerze przekazywać dane.

Dzisiaj pojawił się pomysł, żeby pouczyć się C# i tam kombinować.

Ktoś może mi doradzić? Czy w ogóle warto? Co będzie prostsze do zrobienia i łatwiejsze do ogarnięcia?

#programowanie #cpp #csharp #python #kiciochpyta #kiciochpytaalebezkiciocha
  • 13
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Qt ma strasznie przyjemną obsługę sieci, Boost.Asio mnie jakoś nie urzekło. Jesli moƶesz uƶywać C++11 to nie widzę sensu mieszania w to pythona - kod łączący będzie pewnie kosztował więcej trudu niƶ zyskasz na obsłudze sieci w pythonie.
  • Odpowiedz
@Xanatos: I gdzie tam jest napisane, ƶe Qt jest płatne do zastosowań komercyjnych? Licencja zakupiona od Digii nie stawia zastrzeƶeń co do komercyjności kodu. Poza tym, minimum googlowania dałoby ci informację, ƶe Qt jest dostępne zarówno na GPL v3 i LGPL v2, które równieƶ nie stawiają ƶadnych zastrzeƶeń co do komercyjności projektów.

PS: dostałeś odpowiedź "nie" na pytanie "czy...?", na które moƶna wyłącznie odpowiedzieć "tak" lub "nie". Nie widzę dlaczego ci
  • Odpowiedz
@KrzaQ2: Twoją odpowiedz zinterpretowałem jako odpowiedz na moje drugie zdanie, co zabrzmiało dla mnie gburowato. Do pomyłki nie doszłoby, gdybyś odpisał pełnym zdaniem. Natomiast z samym Qt spotkałem się jakiś rok temu i mi ugrzęzło jakoś w pamięci, ze jest płatny do zastosowań komercyjnych, stąd teraz nawet nie sprawdzałem dokładnie, tylko na szybko znalazłem ten link. Domyślam się zatem, że płatne tam jest IDE, a nie sam framework.
  • Odpowiedz
@Xanatos: Żeby sprawę wyjaśnić, to zarówno Qt jak i QtCreator są darmowe do zastosowań komercyjnych na zasadach LGPL.

Dokładniej rzecz ujmując możesz pisać aplikację komercyjną z kodem otwartym bądź zamkniętym (!), a żeby spełnić wymogi LGPL musisz w jakikolwiek sposób pozwolić każdemu na linkowanie Twojej aplikacji z dowolną inną wersją Qt (czyli najprościej jest linkować dynamicznie do Qt, chociaż da się też statycznie, tylko wtedy trzeba by dawać też skompilowane pliki
  • Odpowiedz
Jestem w trakcie budowy pewnego systemu. Ogólnie jest tak, że wykonuje on sobie jakieś operacje na serwerze z danych otrzymanych z różnych urządzeń, a następnie rozsyła konkretne rozkazy po sieci.


@Wyrewolwerowanyrewolwer: Brzmi jak ZeroMQ
  • Odpowiedz