Wpis z mikrobloga

@Fiszermen: spoko, tylko nie rozumiem czemu ludzie pergole/miejsce do wypoczynku robią przy drzwiach balkonowych, zabijając perspektywę z salonu na ogrod. Przecież można zrobić ścieżkę a taras np w rogu ogrodu. Później ładne nasadzenia vis a vis drzwi balkonowych i mamy perspektywę w lato i w zimę (np trawy ozdobne)ogród staje się częścią salonu

Albo czemu Polacy sadzą rośliny na środku trawnika w rzędzie jak w jakimś sadzie, zamiast na obrzeżach
  • Odpowiedz
@rafal-heros: Na szczęście jeszcze nie ma ustawy regulującej gdzie trzeba mieć taras i jak sadzić rośliny.

@okcydencik Jak są w gruncie to tak, jak są na tarasie który jest wyniesiony to nie, przecież nie będzie tam stała woda.
  • Odpowiedz
spoko, tylko nie rozumiem czemu ludzie pergole/miejsce do wypoczynku robią przy drzwiach balkonowych, zabijając perspektywę z salonu na ogrod.


@rafal-heros: Ja wiem czy zabija się perspektywę? w dalszym ciągu widzisz ogród. Dla mnie ten taras z zadaszeniem, to właśnie przedłużenie salonu. Kawkę sobie można pić niby w salonie, ale w ogrodzie. No i wygoda jak deszcz pada. No i nie trzeba dodatkowych ścieżek właśnie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Fiszermen mam roletę rzymską poziomą i nie polecam. Co prawda sam robiłem, łącznie z uszyciem materiału, więc może to też ma jakiś wpływ na to jak to się u mnie zachowuje, ale ogólnie to mocno hałasuje na wietrze, nie chroni przed deszczem w pełni, trzeba składać przed jakąś większą wichurą lub burzą i sam materiał też się brudzi po jakimś czasie a uprać tego się nie da łatwo bo za duże
  • Odpowiedz
właśnie o to chodzi że ludzie myślą o kawce,albo żeby było blisko do kibelka gdy jest grill. Perspektywę masz cały rok, kawkę albo grilla okazjonalnie.


@rafal-heros: Kawka na tarasie to nieodzowna część mojego życia od wczesnej wiosny aż po jesień. Ważnym jest dla mnie, że mogę suchą, bosą nogą przekroczyć drzwi tarasu i być w ogrodzie. To samo z obiadami na zewnątrz, często jemy obiady czy kolacje na tarasie. Ale
  • Odpowiedz
@Fiszermen: Z jednej strony ładnie to wygląda, ale z drugiej nie mam kompletnie pojęcia co ludzi popycha do tego, żeby robić "dach bez dachu" nad tarasem... A jak już ktoś tam d--------i jeszcze poliwęglan to kompletna porażka.
  • Odpowiedz