Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sugerowane przez @80sLove, @lmao i @bastek66 serie, a dokładnie ich pierwsze trzy odcinki.

Bokura wa Minna Kawaisou - naprawdę przyjemna seria. Zapowiada się porządny komediowy romans na wysokim poziomie. Fabuła nie jest niepotrzebnie zakręcona, kreska - choć trochę nietypowa - jest niezła, całkiem ciekawy styl i realizacja, generalnie na plus.

Soredemo Sekai wa Utsukushii - chyba pierwszy raz oglądam anime, w którym bohaterowie zarówno #!$%@?ą, jak i satysfakcjonują. Raz są mili, poważni i pełni wzajemnego zrozumienia, a raz się głupio droczą (tak, wiem, że król ma 11 lat). Kandydat do odrzucenia, jako że anime oglądam dla przyjemności, a nie dla wkurzania się. Oczywiście zakończenie będzie oczywiste: w pewnym momencie dojdą do porozumienia i będzie piękne love story.

Do oberzenia zostały wybrane przeze mnie Gochuumon wa Usagi Desu ka?, Hitsugi no Chaika i Mahouka Koukou no Rettousei, przy czym dwie z tych serii to pierwsze kroczki w fantasy i istnieje duże prawdopodobieństwo, że mi się po prostu nie spodobają. Nie omieszkam się pochwalić pierwszymi wrażeniami ;)

Dziękuję serdecznie powyżej wymienionym polecającym.

[ #anime #bokurawaminnakawaisou #soredemosekaiwautsukushii ]
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Woozie321: Jak oglądałeś tylko pierwszy odcinek Soredemo to obejrzyj drugi bo praktycznie cały odcinek był anime-original. Manga rozpoczyna się w momencie ostatniej sceny odcinka. Pewnie dodali żeby powiększyć jej charakteryzacje albo cóś.

Acha, IT'S A TENDER RAIN

Chaika to fantasy +lekki steampunk, Mahouka to technoscience-fiction-fantasy
  • Odpowiedz
Właśnie skończyłem Gochuumon wa Usagi Desu ka? i jest to dokładnie to, czego trzeba było się spodziewać: anime o robieniu niczego (" śliczne dziewczynki robiące śliczne rzeczy", jak to napisał @bastek66). Taki K-On!. A że lubię takie animce, to akurat mi podpasowało. @lmao, jestem pewien, że to oglądasz, czemu nie poleciłeś? D:
  • Odpowiedz
@Woozie321: Co sezon to samo gówno z tego samego magazynu: Sakura trick, Kiniiro Mosaic, Yuyushiki, K-on... i tylko setting się zmienia. A otaku kupują to gówno bo uwielbiają pure girls (dlatego ST poległo).
  • Odpowiedz
@Woozie321: Dokładnie tak samo myślę! (że na razie1 ep Soredemo był najlepszy :p, może to wina postaci króla). Z Rettousai i Chaiki IMO lepsze jest to drugie.
  • Odpowiedz
@Arw165: (#) Właśnie skończyłem oglądać wszystko. Jak dla mnie Mahouka > Chaika, ale tylko delikatnie. Obie serie są ciekawe, dobrze zrealizowane i mają niezłą fabułę. Co do Soredemo, to chyba masz rację.
  • Odpowiedz
@Woozie321:

Gochuumon wa Usagi Desu ka?


Z tego co widzę to ściągnąłem, ale chyba szybko porzuciłem i zapomniałem to odznaczyć na MAL-u. Nie oglądam serii z aż tak małymi dziewczynkami ;p K-On! to obejrzałem i mi się podobało, ale tam są starsze
  • Odpowiedz
@lmao: (#) jeszcze co do Mahouki (właśnie posta edytowałem) - szczerze mówiąc mnie to aż tak nie bolało. Ja trochę inaczej na to wszystko spojrzałem - dużo, może za dużo romansów, no i trzeba pamiętać, że jestem fanem Clannadu, który wielu z was uważa za lanie wody. Zawsze powtarzam, że są gusta i guściki: nie ma co się dziwić, że podobają nam się różne rzeczy. Co nie oznacza, że nie
  • Odpowiedz
@Woozie321:

jeszcze co do Mahouki


Nie no, jak tak nie dramatyzuję jak kolega @80sLove - póki co oglądam aż mi się nie znudzi, ale szału nie ma i nieszczególnie polecam,
  • Odpowiedz
@Woozie321: Masz wyjątkową słabą tolerancję, bo ja uważam Soredemo Sekai wa Utsukushi (napisałem z pamięci :D) za jedną z najbardziej sympatycznych jakie kiedykolwiek obejrzałem. Ostatnia taka sympatyczna to było Kemono no Sooja: Erin.
  • Odpowiedz