Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam dylemat.
Ostatnio czuję się mocno psychicznie zmęczony, ledwo daję radę - na urlopie nie byłem od bardzo dawna dłuższym niż kilka dni. Mam wciąż zaległy urlop z zeszłego roku (z 3 dni, ale zawsze) i chciałbym we wrześniu pójść na urlop 3 tygodnie. Wrzesień to jedyny miesiąc jaki w tym roku mi pasuje na 3 tygodnie wolnego i jest praktycznie jedno okienko, żebym nie musiał przyjść i tak w sobotę (jest to praca dla innego podmiotu niż mój pracodawca, ale ten sam budynek i zwykle w pracy za zgodą pracodawcy dzień wcześniej sobie ogarniam wszystko na sobotę).
Pytanie brzmi, rozmawiać z szefem o tym, że chcę 3 tygodnie wolnego czy nic nie mówić o wziąć L4 od psychiatry (leczę się od dłuższego czasu, nie będzie z tym problemu żadnego - sama babeczka mi mówi, że jak potrzebuje to mi da spokojnie 3-4 tyg.). Czy może zagadać i w razie odmowy brać L4 od psychiatry?
Pracuje w tym miejscu już 5 lat ponad, umowa o pracę na nieokreślony jak to ma znaczenie.
#pracbaza #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@mirko_anonim: Jeśli bardzo długo nie brałeś urlopu i L4 a masz taką możliwość - nie zastanawiałbym się. Czasem naprawdę trzeba oddechu żeby złapać balans.
  • Odpowiedz
o wziąć L4 od psychiatry (leczę się od dłuższego czasu, nie będzie z tym problemu żadnego - sama babeczka mi mówi, że jak potrzebuje to mi da spokojnie 3-4 tyg.). Czy może zagadać i w razie odmowy brać L4 od psychiatry?


@mirko_anonim: nie zagadywać, tylko brać L4. To jest najsensowniejsze. I nie musisz wtedy nikomu się z tego tłumaczyć

Natomiast co bardziej istotne, bo to wygląda jak typowe wypalenie zawodowe:
  • Odpowiedz