Wpis z mikrobloga

  • 0
@Satan_Was_a_Babyboomer: pomijając opinię o nim, to on używa drona chyba do swoich filmów w kontekście pokazania miejsca zdarzenia, nie stricte do ratowania...
Chyba, że się mylę, nie oglądam go, na szybko znalazłam tylko coś, co akurat nie jest adekwatne.
  • Odpowiedz
@6th_Sense ja w ZRM używam stetoskopu ze wzmocnieniem dźwięku, core digital na bazie litmanna. Super się sprawdza w warunkach miejskich. Czekam aż wejdzie do europejskiej dystrybucji eco core 500, ale to już raczej jako ciekawostka. Z innych gadżetów to np. nóż S-cut do ekspozycji pacjenta, jeszcze mnie nie zawiódł, a ciąłem nim kombinezony motocyklowe itp. Jest to pewna odskocznia od tradycyjnych nożyczek (z których natomiast polecam Xshear, zamiast np. Raptorów)
  • Odpowiedz
@6th_Sense jeszcze z takich pomniejszych rzeczy to przychodzą mi na myśl np. buty od rosenbauera, model "Twister cross" - trzeba co prawda kilka razy zakręcić pokrętłem, ale nad suwakiem - już nie mówiąc o sznurówkach - mają tę przewagę, że łatwiej wyczyścić je z krwi, wymiocin, błota itp.
  • Odpowiedz