Wpis z mikrobloga

Niestety optymizm co do ukraińskiej ofensywy powoli mija. Mam nadzieje, że nie okaże się ona zbyt kosztowna dla ukraińców.

To co robią drony to jest coś niesamowitego. Dobrej jakości rozpoznawczy postawiony nad wsią i kilka uderzeniowych zamykają praktycznie temat w przypadku manewru. Można wjechać kilka km na zaskoczeniu i tyle.

#ukraina #wojna

https://twitter.com/i/status/1823254650570539511
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@geo_piotras: przesadzasz. Ruscy publikują świeże filmy dla podbudowania morale. Oceniłbym to jako głupie bo pokazują swoje siły w w tym jednym miejscu.

Ukraina pokazuje tymczasem dziesiątki zdjęć poddających się Rosjan.
  • Odpowiedz
To co robią drony to jest coś niesamowitego. Dobrej jakości rozpoznawczy postawiony nad wsią i kilka uderzeniowych zamykają praktycznie temat w przypadku manewru. Można wjechać kilka km na zaskoczeniu i tyle.


@geo_piotras: Tylko chcę Ci przypomnieć, że miną już tydzień od wjazdu. To już jest wystarczająco dużo czasu żeby obrona już zastygła. Tam w zasadzkę padły lekki siły, to są BTR czyli transportery opancerzone, a nie BWP (czyli bojowe wozy)
  • Odpowiedz
  • 0
@Atryu: z tym gównokrajem to się zgadzam w 100% . Nie znam sytuacji na froncie, więc wycofuję się z opinii co do optymizmu/pesymizmu. Nie zmienia to jednak mojej opinii co do dronów. Nie wiem jak można przełamać obrońców w takim ataku, będąc pod taką obserwacją i pod taką siłą rażenia. Całe wyposażenie tych pojazdów karabin/działko/armata jest nastawione na rażenie przeciwnika którego tutaj nie ma, bo operatorzy siedzą w jakimś ukrytym
  • Odpowiedz