Wpis z mikrobloga

Pierwsza oś skończona :D

Wiem, wiem, drewno jest krzywo pocięte, ale cały czas koncepcje się zmieniały, dlatego zachowywałem dokładne wymiary tylko dla rzeczy istotnych, żeby nie tracić czasu jeżeli dana koncepcja się nie uda. Jak maszyna wystartuje to zacznę na bieżąco dorabiać poszczególne elementy już na niej i sukcesywnie podmieniać na elegancko powycinane. Również będę musiał kupić aluminiowy stół, ten jest prowizoryczny póki co.

Dla ciekawskich co to za napęd - znalazłem na śmietniku napęd od biurka z elektrycznie regulowaną wysokością blatu. Wyciąłem pierwotny silnik napędzający mechanizm i zastąpiłem krokowcem.

#recydywabudujecnc #elektronika #hobby #majsterkowanie
źródło: comment_m2Nl9K3uzGI73Tx3pPOYgd6unjCYQ5y9.jpg
  • 9
@Recydywa: Skąd masz części (krokowce, osie, prowadnice)? Rozbebeszyłeś jakieś urządzenia czy kupiłeś nowe?

Sam chce sobie zrobić taką frezarkę, ale jak patrzę na ceny sterowania i silników to mi się odechciewa.
@oldwizzy: spójrz na poprzednie posty w #recydywabudujecnc, sterownik jest tani jak barszcz. Krokowce leżały i się kurzyły jeszcze z czasów technikum, warsztaty przyszkolne miały uprawnienia do utylizacji elektroniki, kiedyś przyjechało kilka kser i wziąłem stamtąd silniki. Prowadnice wyjęte ze starych drukarek. Mechanizm z biurka z regulowanym blatem. Ogólnie jako, że interesuje się elektroniką po prostu przez lata zbieram różne szpargały.