Wpis z mikrobloga

#seriale #serialseries
Cześć,

prośba o polecenie seriali, które ostatnio oglądaliście (stare, nowe), które zrobiły na was dobre wrażenie. Najbardziej lubię kryminały/ dochodzeniówki, ale wszystko mi jedno w sumie jaki gatunek.

Z tego co ostatnio oglądałem:
The Secret 2016 - ok. brytyjski kryminał, czyli solidny ale bez fajerwerków.
Uznany za niewinnego 2024 - Jake Gyllenhaal i te sprawy... No ogólnie rozczarowanie, chociaż zły też nie był. Przynajmniej finał niezły. Takie 3-.
Bodyguard 2018 - zacząłem oglądać. Jak dla mnie- laika w tej kwestii- sporo ciekawych, nieznanych, ale (wydaje się) wiarygodnych elementów rzemiosła operacyjnego/ochroniarskiego. Na tę chwilę nie mam ochoty na takie tematy, może kiedyś wrócę. Zresztą główny bohater chyba trochę przerysowany - surowy, chłodny, małomówny, skoncentrowany na celu, "wyprany" (może po prostu tak wyglądają profesjonaliści w tym fachu).
Absentia - zacząłem, ale zbyt mroczny, hardcorowy klimat (przynajmniej na początku). Możliwe też, że będzie przekombinowany w dalszej części, a ja lubie raczej proste historie bez zawijasów i rozkminek nad mało realnymi rzeczami.
Poker Face 2023 - główna bohaterka tak mnie wkurza, że wytrzymałem do drugiego odcinka. chyba zamiast mleka w dzieciństwie piła denaturat. No i oczywiście wszystko wie, bezwzględnie spostrzegawcza, bezbłędnie łączy drobne "fakciki" w prawdę ostateczną, jej przypuszczenia są jak bulla papieska. Dajcie spokój, kto to widział, za łatwo jej to wszystko przychodzi i zbyt szybko. W sumie może mógłbym przełknąć jeszczę parę odcinków z tą babą, ale już w pierwszym odcinku moja serialowa nadzieja wyskakuje przez okno #pdk .
The Wire 1 sezon - ujdzie, do kotleta można obejrzeć, ale zachwytów nie rozumiem. Jeśli zacznę 2gi sezon to w ostateczności i na zasadzie zapchajdziury.

Polećcie coś Mirki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Roger_Sososky1: jedyne co mnie ostatnio wciągnęło to rosyjski serial Słowo pacana. Krew na asfalcie, który dzieje się w Tatarstanie i przedstawia realistycznie czasy upadku Sojuza i tworzenie się gangów. A do tego jest świetnie zrealizowany.
Hilalum - @Roger_Sososky1: jedyne co mnie ostatnio wciągnęło to rosyjski serial Słowo...
  • Odpowiedz