Wpis z mikrobloga

@WarszawskiSloik: @neverwalkalone Lennon temu zaprzeczał, mówił nawet, że to jego autorska wizja. Nie chciał być łączony z żadną ideologią. Problem w tym, że tak samo wyglądał komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zwrot kontrowersji było w wypowiedzi babiarza tak BTW bo taka interpretacja przewija się w zasadzie od samego początku
  • Odpowiedz
to igrzyska sportowe gdzie ludzie powinni patrzeć na rywalizację sportowców a nie na oprawę pokazująca odchylenia i tym samym próbująca przekazać to jako coś normalnego. To nie jest jakaś impreza sportowa w parzaczewie gdzie przychodzi max 300 ludzi. To ogląda cały świat
  • Odpowiedz
@Hylfnur i co kłamiesz, dzbanie?

Pomimo koncepcji jedności, którą Lennon poruszył z Davidem Sheffem, piosenka była również inspirowana ruchem komunistycznym. Lennon potwierdził później, że podobieństwa między jego ideałami przedstawionymi w piosence a komunizmem były rzeczywiście zamierzone: „Imagine„, które mówi: »Wyobraź sobie, że nie ma już religii, nie ma już kraju, nie ma już polityki«, jest praktycznie Manifestem Komunistycznym, mimo że nie jestem szczególnie komunistą i nie należę do żadnego ruchu”.
  • Odpowiedz
@neverwalkalone xD lenon po prostu powiedział, że tekst w pewnym sensie jest zbieżny z ideami przestawionymi w manifescie komunistycznym, ale podkreślał że nie jest ze nie jest komunistą ani członkiem żadnego ruchu politycznego... Idąc twoim tokiem rozumowania, mnie np #!$%@? to co odbierdalają rzymianie w gazie, to znaczy, że jestem nazistą?
  • Odpowiedz
xD lenon po prostu powiedział, że tekst w pewnym sensie jest zbieżny z ideami przestawionymi w manifescie komunistycznym, ale podkreślał że nie jest ze nie jest komunistą ani członkiem żadnego ruchu politycznego... Idąc twoim tokiem rozumowania, mnie np #!$%@? to co odbierdalają rzymianie w gazie, to znaczy, że jestem nazistą?


@AlKaczone: Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz