Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś miesiąca lub dwóch mam giga problem z internetem, raz jest troche lepiej, raz nie ds sie go używać. Wydaje mi się że początek tych problemów zgrywa się z burza która miala miejsce. Używam rutera huawei z anteną pod sma która zamontowana jest na dachu od bodajże 2017. Kiedyś prędkość wachała sie w okolicach 20-25 mb (co powiedzmy że przy moim domowym wykorzystaniu wystarczało), teraz jest to 3-4, czasem (podejzewam ze przy obłożeniu sieci) praktycznie nic się nie ładuje. Nigdy nie było większych problemów aż do tego czasu. Mieszkam na zadupiu a mimo to jak patrzyłem kiedyś to po przełożeniu karty do telefonu i znalezieniu dobrego miejsca w domu internet działał szybciej, więc przez pare dni sluzyl jako ruter. I tak się zastanawiam czy może przez tą burze nie stało się coś z anteną, dlatego myślę nad jej zmianą, co wybrać? #technologia #internet #informatyka #lte
  • 2
  • Odpowiedz
a próbowałeś wyłączyć i włączyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
może być tak że masz jednego btsa na całą wieś i sie coraz więcej ludzi do niego podpina. to w uproszczeniu działa jak wifi, postawili 4g, mało kto miał takie technologie to czerpałeś, potem ludzki telefony wymienili i jest #!$%@?. burza by ci ten sprzęt raczej #!$%@?ła od razu.
  • Odpowiedz