Wpis z mikrobloga

@przegrywam_przez_miasto nie słyszałem nigdy o tej roślinie, więc nie wiem jak to się hoduje, ale może potrzebuje większą ilość x w glebie, albo od za dużej ilości y dzieje się takie coś i nie można używać zwykłej ziemi, a może po prostu potrzebuje bardzo odżywczej gleby i musisz to zasypać nawozem. Mi takie coś działo się na mandarynkach jak stały w miejscu gdzie 13-17 miały bezpośrednie słońce na siebie
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: a tam na spodniej stronie liścia nie ma jakiś przędziorków lub czegoś podobnego? Jeśli tak, to ostreczować doniczkę i wykąpać dokładnie liście w wodzie z mydłem ogrodniczym lub płynem do garów (gąbka może pomóc).
Może też być jakaś choroba grzybowa, ale wg mnie to na 100% nie są zdrowe liście. Trzeba dokładnie obejrzeć
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: a nie ma takich bardzo maciupkich kropek/kruszynek? Bo czasem te robaki są mega malutkie i te są chyba najgorsze. W każdym razie ja bym umyła roślinę na wszelki wypadek. Możesz też umyć je wywarem/smoothie z liści dowolnego bluszczu (zawiera dużo saponin) jeśli się boisz płynem do garów.
A tak swoją drogą to nie chcę ci psuć humoru, ale u mnie tak właśnie wyglądały wciornastki czy co to było na
  • Odpowiedz