Wpis z mikrobloga

Pytanie: czy istnieją włączniki do światła, które po jednym kliknięciu zapala lampę A, po drugim kliknięciu w krótkim czasie zapala też (albo tylko - bez różnicy) lampę B? Coś mi dzwoni, że widziałem takie rozwiązanie a nie potrafię tego znaleźć. Poziom wiedzy elektrycznej nie pomaga w czytaniu schematów czy artykułów xd Pod jakim hasłem tego szukać jeśli istnieje :D

W takim układzie klikniecie 1 raz zapala lampe A nastepnie kliknicie 1 raz po uplywie okreslonego czasu gasi lampe A.

Kontekst: w łazience jest światło dekoracyjne i użytkowe. Chce żeby goście wchodzący zapalali tylko dekoracyjne. Czujka ruchu i rozwiazanie smart nie zadziała (bedą odruchowo pstrykać a czujnik bedą zapalały koty).

Zdjęcie dla uwagi

#elektryka #budownictwo
bialegomisa - Pytanie: czy istnieją włączniki do światła, które po jednym kliknięciu ...

źródło: IMG_6760

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@JackobC: To z tego co zrozumiałem ma być światło do dokładnego szorowania łazienki, nie czarujmy się ogarniasz to z raz w tygodniu albo i rzadziej. Bo przetrzeć umywalkę szmatką to i przy oświetleniu dekoracyjnym wystarczy.
  • Odpowiedz