Wpis z mikrobloga

@madridista1400: zasada jest taka, że zawsze maluje się dwie warstwy, nawet jak jedziesz białą po czymś jasnym. Ogólnie zastanów się zad tynkiem bo po pierwsze gładka ściana jak nie jest perfekcyjnie zrobiona na elewacji to wygląda średnio, druga sprawa raczej na pewno z czasem pojawią się mikropęknięcia, takie pajączki przy gładkiej powierzchni elewacji
  • Odpowiedz
@Smarek37: Pracuje w firmie robiącej tylko docieplenia już 4 lata, ale zawsze robimy w tynku albo kleju. I nigdy nie malowałem, ani starego tynku ani kleju. Nie robiłem też nigdy białym klejem, bo każdy dom robimy tak samo. W sobotę i po godzinach docieplam u wujka dom pod wynajem. Chcę oszacować koszty drugiej warstwy białym klejem+farba elewacyjna vs druga warstwa szarym klejem+grunt podkładowy+tynk baranek. Wykonczenie tynkiem 150m2 wychodzi 2600 zł.
  • Odpowiedz
@madridista1400: no ja bym nie rezygnował z tynku bo jednak ziarno bardziej rozprasza promienie słoneczne no i też brudzi się bardziej symetrycznie. Na samym zatartym kleju gąbką, bo tak byś musiał zrobić nie kładąc tynku wszelkie zacieki od deszczu itp też bardziej się uwydatniają
  • Odpowiedz