Wpis z mikrobloga

Mam problem. Laptop gamingowy HP Pavilion kupiony jakieś 3 lata temu (AMD Ryzen 7 3750H + Radeon Vega). Po zainstalowaniu Windowsa 11 (wersja AtlasOS + Ameliorated) pojawił się problem z samoczynnym wyłączaniu się laptopa po odpięciu zasilania. Laptop działa kilka minut, pokazuje około 40% baterii i nagle się wyłącza. Wygląda na to jakby bateria nie trzymała napięciu ze starości. Czy jest jakieś oprogramowanie do sprawdzenia stanu baterii?
O dziwo problem nie występował przed zmianą systemu. Na Windows10 nie było takich samoczynnych wyłączeń dlatego zastanawiam czy to mogło mieć wpływ?

#laptopy #hewlettpackard #baterie #windows11 #atlasos
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amadek
"Po zainstalowaniu Windowsa 11 (wersja AtlasOS + Ameliorated)"
"Na Windows10 nie było takich samoczynnych wyłączeń"

Sam sobie odpowiedziałeś. Widocznie Atlas za dużo coś wyłączył. Zainstaluj normalną 11 i problem pewnie zniknie.
  • Odpowiedz
  • 0
@grzesiu139: Zauważyłem, że laptop wyłącza się pod obciążeniem kiedy włączę jakieś programy. Kiedy jest odpalony sam Windows komputer nie wyłącza się. Laptop podczas pracy na baterii wyłącza się jednak po chwili można go włączyć co oznacza że bateria wciąż podaje napięcie. Drążę temat dalej... Zainstalowałem HWiNFO i temperatura procesora wygląda tak:
- CPU (Tctl) 67°C
- CPU SOC 60°C
- GPU 61°
  • Odpowiedz