Wpis z mikrobloga

Polska prawica jest za kobietami, nie przeciw, bo kobiety też giną w wyniku aborcji.


@Wokawonsky: Ty napisałeś to całkowicie na poważnie xDDDD
  • Odpowiedz
@Tymajster: kobiety giną przez błąd lekarza, nie przez brak aborcji, bo w przypadku zagrożenia życia kobiety, aborcja jest dozwolona kolego. A w wyniku aborcji są uśmiercane też nienarodzone kobiety.
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: napisałem coś, ale skasowałem. Szkoda gadać z fanatykiem, który o aborcji pisze jak o morderstwie.
Pocieszam się tym, że wymieracie i ten niesmaczny stan prawny jaki mamy aktualnie w Polsce zmieni się w kilka lat.
  • Odpowiedz
Szkoda gadać z fanatykiem, który o aborcji pisze jak o morderstwie.


@Tymajster: Uważanie ludzkiego płodu za człowieka a nie bliżej nieokreślony obiekt biologiczny to nie fanatyzm, tylko przyznanie racji nauce.

Pocieszam się tym, że wymieracie i ten niesmaczny stan prawny jaki mamy aktualnie w Polsce zmieni się w kilka lat.


@Tymajster: jeszcze dobrze się trzymam, więc może nie wymrę tak szybko i za ekranem jestem tylko ja. Nie
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Człowiek płci męskiej - kobieta, człowiek płci męskiej - mężczyzna. Płeć człowieka jest określona w jego DNA, więc nawet jeśli jeszcze nie widać narządów płciowych, człowiek posiada płeć
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: oczywiście, tylko że to jeszcze nie jest człowiekiem tylko by było.


@MatthewDuchovny: nie wiem, skąd masz te informacje, ale na pewno nie z publikacji z biologii, prędzej z "Pinokia". Życie CZŁOWIEKA zaczyna się w wyniku poczęcia i rację przyzna zdecydowana większość naukowców. Nie ma magicznego momentu, w którym płód - nie-człowiek staje się człowiekiem. Nie przychodzi do ciężarnej matki wróżka, nie stuka różdżką w brzuch i nie
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: problem jest taki ze medycyna to nie jest nauka ścisłą i trzeba przyjąć jakieś tolerancje. Jednak jak na lekarzu siedzi prokurator to nie moze on powiedzieć ze "prawdopodobieństwo zagrożenia życia w ciągu następnych 24h wynosiło ~90%" albo "płód nie miał mózgu" (co defacto nie zagraża bezpośrednio matce) bo posądza go do puchy XD
Dlatego czekają aż matka na 100% zacznie umierać i dopiero biorą się do działania.
  • Odpowiedz