Wpis z mikrobloga

Z cyklu nietypowych imion, najlepsze męskie odpowiedniki żeńskich imion, a także żeńskie odpowiedniki męskich. Od Katarzyńca, po Anneusza, Henrykę, Krzysztofę, Hipolitę, po Ursusa, czyli męski odpowiednik Urszuli, czy Elżczyznę od Elżbiety. Część istnieje i jest rzadko spotykana, lecz część jest zupełnie zmyślona.

Meskie odpowiedniki zenskich imion:

1 Katarzyniec
2 Grażyniec
3 Jolanty
4 Monik
5 Weronik
5b Berenik
6 Sabin
7 Anneusz
8 Sonik
9 Magdan
10 Małgorzaty
11 Dagmar
12 Wiolettyn
13 Justyn
14 Beat
15 Barbar
16 Elżczyzna
17 Agnieszko
18 Iwo
19 Ursus
20 Sylwiusz

Zenskie odpowiedniki meskich imion:

21 Wincenta
22 Mieszka
23 Gracjana
24 Maciejka
25 Artura
26 Wacława
27 Władysława
28 Bolesława
29 Przemysława
30 Jarosława
31 Radoslawa
32 Daniela
33 Roberta
34 Huberta
35 Norberta
36 Arkadia
37 Piotra
38 Konrada
39 Ferdynanda
40 Arnoldina
41 Hipolita
42 Henryka
43 Damiana
44 Franciszka
45 Krzysztofa
46. Włodzimiera
47. Wojciecha
48. Maksymiliana
49. Józefa










Ile cie imion rozwaliło?

  • Żadne 43.5% (27)
  • Jedno 3.2% (2)
  • Kilka 17.7% (11)
  • Połowa 8.1% (5)
  • Większość lub Wszystkie 27.4% (17)

Oddanych głosów: 62

  • 13
  • Odpowiedz
@Closereyes3375: zauważyłem zależność że jak ktoś ma stare imię jak jakiś dziadek np Stanisław Janusz Stanisława Władysław Władysława Wiesław itp to jest bardzo długo samotnym wiele kobiet po 35tce ma na imię Renata Stanisława czy inne imię które można nadać babci jak Marianan hahahah naprawdę tak jest ikoną niszczone życie takim ludziom
  • Odpowiedz
@assninja: a niektóre zupełnie nie istnieją, np Magdan Monik Weronik Piotra Konrada Norberta Huberta Arnoldina Sabin Elżczyzna. - nie dziwię się, (nie wyobrażam takich imion, są dziwne)

O ile np Karol -> Karolina, czy Aleksander -> Aleksandra, czy też Dominika -> Dominik jest normalne to już Weronika -> Weronik nie, nie wspomnę o Elżbieta -> Elżczyzna.
  • Odpowiedz
@MrGerwant: najlepszy chyba, nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć.

Kinga - King


A to powinien być, bo King - oznacza króla, i to by było jedno z lepszych imion, no skoro jest Kinga to czemu nie może być King.
  • Odpowiedz