Wpis z mikrobloga

  • 1
@Igrekpl: nie. Ma być akwarium dekoracyjne. Wcześniej ułożyłem na substracie i miałem zbyt dużo glonów. Raczej nie będzie trawnika

@MacronT1000: średnio zadowolony jestem. Czarne jednak ładniejsze, ale to akwarium ma cieszyć oko a nie stresować. Na piasku kiedyś miałem. Na żwirku nie.
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo mi osobiście same skały nie leżą i jak dla mnie to marnowanie potencjału baniaka, bardziej podoba mi się coś z korzeniami, ale każdy ma swój gust. Co to za belka?
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl: ja zrobiłem roślinniak z którym sobie nie poradziłem. Belka to AquaLED RGB 90W/95cm
Ale pójdzie pokrywa na akwarium, bo przy belce nie mogę zamontować kaskady, a wygodniej mi do kaskady pchać węgiel i ten środek obniżający krzem.
Roślinki posadzę, to na pewno, ale raczej nie trawnik, ale to muszę się zastanowić.
Korzenie miałem w poprzednim akwarium, teraz chciałem co innego. Może po kolejnym restarcie zrobię motyw korzenny?
  • Odpowiedz
  • 0
@Igrekpl: o i na żwirku tak wszystko elegancko porosło! Dawałeś jakiś nawóz pod niego? Jak się nazywa ta zwykła, wysoka trawa? nie mogę tego znaleźć, a najlepiej byłoby in vitro.
Ślicznie to wygląda. Myślę, że poobsadzam te kamienie jednak wysokimi roślinami
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo w 400 mam pod zwirkiem substrat, nawoze co2, trawa to nurzaniec bądź valsineria, jak zwał tak zwał, oczywiście zdjęcie nigdy nie oddaje tego co jest, oświetlenie idzie do zmiany bo nie jestem z niego zadowolony, na chwilę obecną pracuje na dwóch filtrach kubełkowychi woda wyglada super. Na kamienie polecam ci jakieś epifity typu bucephalandra bądź anubias, wyglądają najefektowniej.
  • Odpowiedz