Wpis z mikrobloga

@kravjec ja się staram o dotację w ramach działania 6.2 (do 40 tys zł) Miałeś może we wniosku podpunkt dotyczący strategii marketingowej? Za chiny ludowe nie wiem jak się odnieść do tego podpunktu.

W jakiej branży jeśli można wiedzieć starałeś się o fundusze?
@bialaowca

@kravjec

Jeśli skończę swój wniosek mógłbym podesłać wam to do weryfikacji? Jeśli pomyślnie przeliście przez wszystkie etapy taka pomoc byłaby mile widziana:) Do 12.12.2012 muszę oddać kompletny wniosek. Został mi jeszcze punkt z wyborem oraz uzasadnieniem sprzętu jaki chcę kupić, a także "Posiadana wiedza, umiejętności, doświadczenie w kontekście planowanej działalności gospodarczej" ;)
@kaczmar119: ja chyba nie miałem podpunktu co do strategii. W ogole ja ten wniosek swój napisałem praktycznie w 2 dni, za cholere się nie spodziewałem, ze przejdzie. Ja brałem 18k z programu jednorazowej dotacji dla bezrobotnych. Posiadana wiedza i umiejętności, tam dałem kopie umów zleceń jako promotor, certyfikat szkolenia akademia biznesu internetowego i znajomosci angielskiego. Ja brałem na sklep internetowy z importem z chin. Co do zakupów to nie wiem jakie
@bialaowca: Co mam rozumieć pod pojęciem rzucenia okiem na wniosek? :) Chodzi mi o to czy we wstępnym wniosku mam się rozpisać szczegółowo na temat strategii jaką zamierzam wybrać czy tylko ogólnikowo, a dokładny opis zostawić na właściwy wniosek/ biznes plan?
@kaczmar119: napisales, ze chcesz podeslac wniosek do weryfikacji, wiec moge go przeczytac. Zreszta musialabym go zobaczyc, bo nie wiem czy sie wzor nie zmienil. Nie wiem tez co to jest wstepny wniosek, kiedys mozna bylo zlozyc tylko jeden wraz z biznes planem.
@bialaowca: Warto w tym ^^ wniosku opisywać bardzo szczegółowo to czym zajmować się będzie moja przyszła DG? Tak samo z uzasadnieniem sprzętu/ oprogramowania na które chcę poświęcić fundusze z otrzymanej dotacji.

p.s.

Jesteś z Wrocławia?:) Ja też, ale o dotację startuję w Opolu;)
@bialaowca: Dziękuję za pomoc. Bardzo mi zależy na otrzymaniu funduszy na uruchomienie tej firmy. Stąd też staram się uzyskać informacje które mi w tym pomogą. Cieszę się, że trafiłem na specjalistkę w tym temacie.
@kaczmar119: no wiec tak: poniewaz jest to dopiero formularz zgloszeniowy tak naprawde to opisujac wydatki, ktore zamierzasz zkupic ze srodkow dotacji nie skupiaj sie na parametrach tylko opisz co chcesz kupic i krotkie uzasadnienie, ale musi ono byc takie, zeby nie bylo watpliwosci, iz srodek trwaly, wartosc niematerialna i prawna itp. jest sa niezbedne do uruchomienia Twojej dzialalnosci. jezeli chodzi o opis dzialalnosci, jej produktow czy uslug, innowacyjnosci, otoczenia konkurencyjnego itp.
@bialaowca: Czy jeżeli napiszę we wniosku, że jednym z wydatków jest stacja robocza (czyt. komputer stacjonarny) to muszę opisać szczegółowe parametry? Komputer będzie kosztował około 4 tys zł Wszelkie parametry były ustawiane konkretnie pod profil firmy. Podmiot gospodarczy będzie oferował usługi panoram sferycznych, wycieczek wirtualnych, a także gigapanoram. Do tego typu zdjęć potrzebuję wydajnych komponentów z racji tego, że przetwarzana będzie bardo duża ilość zdjęć na raz (łączenie pojedynczych fotografii w