Wpis z mikrobloga

Napiszcie jakie waszym zdaniem wymyślono najlepsze proste rozwiazanie w motocyklu które ułatwiają użytkowanie.
Ja zacznę.
Osłona gumowo plastikowa na łańcuch.
Zakładasz bezoringowy łańcuch wrzucasz do środka 10ml mieszanki olejowo smarnej i masz spokój na 4-6tys km.

Plusy.
Prawie bez obsługowy łańcuch.
Przebieg łańcucha 2-3 razy większy.
Brak zapieczonych ogniw
Równomierne rozciąganie łańcucha
Motocykl nie jest brudny od smaru.
Rzadsze naciąganie łańcucha
Praktycznie zerowe koszty smarowania.

Minusy
Trudniejsza kontrola naciągu łańcucha
Niemożliwość zastosowania przy skokach zawieszeń powyżej 250mm
#motocykle
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzysztof2033 @Zielony34 nigdzie nie napisałem, że jest to złe. Tak samo nie przytoczę żadnego artykułu, że jest to złe rozwiązanie bo zapewne takich nie ma, ale nie bez powodu użyłem słowa "dla mnie". Jest to mój wybór, preferencja I tyle. Może to strach, może to coś innego. Tak samo zapinki. Jeśli producent przewiduję zapinkę I sprzedaje łańcuch z zapinką to jest to zapewne sprawdzone i bezpieczne i doskonale o tym
  • Odpowiedz
@zielony_goblin Tylko musisz wziąć pod uwagę, że kupując dobre moto z fajnymi oponami, ktoś je przed tobą kołkował. W takim wypadku warto zmienić profilaktycznie obie opony i łańcuch, bo może być na zapinkę (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@krzysztof2033 Niektórzy nie powinni w ogóle siadać na moto, skoro tyle rzeczy potrafi rozpraszać ich skupienie i wpływać na bezpieczeństwo jazdy. Jeszcze pół biedy oni, ale inni uczestnicy ruchu...
  • Odpowiedz
@krzysztof2033
Nowy stalowy oplot, nowy płyn hamulcowy, sprawdzone klocki, wyczyszczone zaciski. Obecnie ogarniam resztę rzeczy i przy okazji zmiana filtrów, zacisków węży jeśli są sparciale (paliwowe, chłodnicze), sprawdzenie świec, kranika. Czyszczenie dźwigni hamulca tylnego i jak samego hamulca. Co mogłem sprawdzić to sprawdziłem i jeśli nadawało się do wymiany to wymieniłem. Mało tego! Jeśli coś odkręcam to przykrecam zgodnie z momentem z książki (mam certyfikowany klucz dynamo). Świezy olej, płyn hamulcowy,
  • Odpowiedz
@zielony_goblin A jaką masz pewność, że nie kołkował? Druga sprawa, że co ma kołkowanie do dbania o sprzet...? Tu wychodzi twój fundamentalny brak wiedzy, a wystarczy trochę poczytać i zasięgnąć tematu. Zresztą to kolejny raz, gdzie nie tylko ja zwracam ci uwagę, że piszesz glupoty...

Nikogo twoje przekonania, czy inne zabobony nie interesują. My się wypowiadamy w przeciwieństwie do ciebie z perspektywy osób, któregoś takiego praktykują i znają temat z autopsji.
  • Odpowiedz
@Zielony34 no właśnie. Ja nie mam pewności, Ty też jej nie masz. Nie mam pewności = nie wypowiadam się jakbym był tego pewien.

No widzisz, kolejny temat, gdzie bronisz się brakiem wiedzy, a czy ty ją posiadasz? Nie jesteś w stanie odróżnić faktu od opinii, a to akurat fakt poparty twoimi komentarzami. Kilka razy napisałem, że nie podważam działania/sprawności, ale sam nie uznaje stosowania kołków czy spinek.

Działanie X jest niepoprawne (mimo tego, że jest poprawne) = taka osoba pokazuje brak wiedzy.
  • Odpowiedz
Ty też jej nie masz. Nie mam pewności = nie wypowiadam się jakbym był tego pewien.


@zielony_goblin: JA MAM PEWNOSĆ BO STOSUJE I JEŻDŻĘ NA TAKIEJ OPONIE.

No widzisz, kolejny temat, gdzie bronisz się brakiem wiedzy, a czy ty ją
  • Odpowiedz
@Zielony34 xD HURRR JA MAM PEWNOŚĆ BO JEŻDŻĘ, no fajnie XD #!$%@? mocno zgnilem XDD.

Ta wypowiedzią można podsumować całą twoją wiedzę. JA WIEM LEPIEJ BO MAM. Nie ukrywam, ale kiedyś sądziłem, że rzeczywiście posiadasz jakaś tam wiedzę, ale teraz widzę, że są to jedynie pozory i Januszowe #!$%@? BO JA WIEM LEPIEJ.

Pozdro!
  • Odpowiedz
xD HURRR JA MAM PEWNOŚĆ BO JEŻDŻĘ, no fajnie XD #!$%@? mocno zgnilem XDD.


@zielony_goblin: Typie bo ja się wypowiadam w przeciwieństwie do ciebie na podstawie tego, że coś stosuje, z doświadczenia i z autopsji xD Ty za to możesz się wypowiadać na postawie czego? xD Domysłów? Właśnie pokazałeś kim jesteś i dlaczego twoje wypowiedzi mogą być jedynie podstawą do żartów i beki z ciebie xD Własnie pokazałeś poziom "wiedzy"
  • Odpowiedz
@Zielony34 ooooo, ataki personalne nagle bolą? Czekaj, czy to nie ty zwykle atakujesz innych gdy kończa się argumenty? Wiesz xD ja tak moge odpisywać na każdy twój komentarz ( ͡º ͜ʖ͡º) dla mnie to wciąż fun I trochę czekam z wypiekami na twarzy jakiego tam nowego fikołka zrobisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz