Wpis z mikrobloga

Do qrwy nędzy, czy ktoś mi poda jaki mam złożyć tani setup, żeby ten #!$%@? DaVinci się nie przycinał i kodował filmy szybciej niż w czasie 1:1 ich trwania?
Filmy są tylko 1080p 50fps. DaVinci mam skonfigurowany podgląd na 1/2, dużo to nie dało. Nawet #!$%@? nie używam prawie wcale Fusiona.
Setup: RTX3060Ti, i9-11900K, 32GB RAM, SSD Szajsung 980 nvme w dupe jego mac i się to tnie.
Grafiki nie chcę zmieniać. Sama płyta ze złomem. Zasilacz ciągnie tego Intela to jest ok.
Za 2-3k zestaw z Ryzenem będzie mi #!$%@?ł czy nie? Więcej nie dam bo to chore kurła do takich prostych rzeczy.
#komputery #montazfilmow #youtube #davinciresolve #skladamkomputer #technologia #pcmasterrace #pc
  • 6
  • Odpowiedz
@bedejutro: A w ustawieniach lecisz na procku czy zdecydowanie na cuda?
Jak przycina podgląd to trzeba pracować na cashu i masz pełno filmów jak ustawić by chodził jak złoto na yt
  • Odpowiedz
  • 0
@Jofiel: mam na cuda, ale to jest darmowe davinci, nie wiem czy robi różnicę.
Czekajcie bo teraz zobaczyłem że mi kruwa procek throttluje, w sumie gorąco jest xD
  • Odpowiedz
  • 0
@makrofag74: no to właśnie piszę, że proca trzeba będzie zmienić. Grafika jest odpowiednio wysoko do moich materiałów z ziemniaka. Kiedyś robiłem na i5 3 generacji z DDR3 i kurła nie było jakoś mega dużo wolniej.
  • Odpowiedz